Mikromusic i ich nowy singiel z nadchodzącej płyty

Zespół Mikromusic wydał singiel A ja co?, który usłyszymy na ich najnowszej płycie Kraksa.

Płyta Kraksa ukaże się 25 września 2020 roku. Znajdziemy na niej 11 utworów, w tym jeden z gościnnym udziałem Piotra Roguckiego. Kraksa to album wydany nakładem Mystic Production i to właśnie tam można kupić ten krążek w pre-orderze wraz z autografami muzyków.

Pamięci Psa

Najnowsza płyta Mikromusic pod tytułem „Kraksa” opowiada o miłości. O miłości bezwzględnej, do własnej osoby, wewnętrznego dziecka, przyjaciół, psa, o miłości przeszłej, toksycznej, naprawionej. Muzycznie Mikromusic trzyma się cały czas lat 80-tych i 60-tych. Tekstowo jest jak zawsze: i melancholijnie i zabawnie.

Tytułowa „Kraksa” to pies Natalii Grosiak. Natalia adoptowała Kraksę 15 lat temu. Kraksie poświęcona jest też ostatnia piosenka na płycie, w której wokalistka powoli żegna się ze swoim psem.

https://www.instagram.com/p/CERJJ9JHPbY/

Kraksa – tracklista

 1. Drzewiej
 2. A ja co?
 3. Nie odchodź
 4. To już koniec
 5. Pokochaj to dziecko
 6. Najlepsza
 7. Brzoza
 8. Operacja na otwartym sercu feat. Piotr Rogucki
 9. Łajka
 10. Winna
 11. Kraksa

A ja Co?

Tytułowy utwór to najnowsze wydanie Mikromusic, a zarazem trzeci singiel promujący nadchodzącą płytę. Do tej pory mogliśmy usłyszeć już takie utwory jak Najlepsza czy Winna, która to powstała ze współpracy z Lidlem.

Natalia Grosiak o piosence:

Pytanie „A ja co?” zadaję sobie często, gdy jestem w sytuacji wykluczenia lub dyskryminacji ze względu na to, że jestem kobietą. Obraz do tej piosenki to tematyczna kontynuacja klipu „Tak mi się nie chce” czyli rewers kobiecego i męskiego świata. Bardzo bym chciała kiedyś zamienić się w mężczyznę i poczuć tę wolność działania. Pytanie, czy mężczyźni byliby też gotowi na analogiczną zamianę?