Metallica zagrała country

Utwór The Four Horsemen trafił w 1983 roku na debiutancki album Metalliki, zatytułowany Kill ‘Em All. Była to najdłuższa kompozycja na płycie. Ostatnio grupa odświeżyła numer w dość nietypowej wersji.

W ubiegłym roku zespół Metallica zagrał koncert akustyczny, z którego dochód został przekazany na charytatywną organizację All Within My Hands, która już w ciągu pierwszych miesięcy działalności przekazała bankom żywności na całym świecie ponad 750 tysięcy dolarów.

Metallica w wersji country

Podczas wydarzenia zespół wykonał nie tylko swoje największe hity, ale również covery. Wśród nich znalazły się m.in.: When A Blind Man Cries Deep Purple, Please Don’t Judas Me Nazareth czy Veteran Of The Psychic Wars Blue Oyster Cult. Muzycy zapowiedzieli, że koncert ukaże się na wyjątkowym 140 gramowym winylu. Nowe wydawnictwo zespołu Metallica – Helping Hands… Live & Acoustic at The Masonic ukaże się 1 lutego 2019 roku. Dostępne będzie również w formie cyfrowej oraz w serwisach streamingowych. Cały dochód ze sprzedaży zespół przekaże dla fundacji.

Tracklista:

Strona A

 1. Disposable Heroes
 2. When A Blind Man Cries
 3. The Unforgiven

Strona B

 1. Please Don’t Judas Me
 2. Turn the Page

Strona C

 1. Bleeding Me
 2. Veteran Of The Psychic Wars
 3. Nothing Else Matters

Strona D

 1. All Within My Hands
 2. Enter Sandman
 3. The Four Horsemen
 4. Hardwired

Wydawnictwo promuje koncertowa wersja utworu The Four Horsemenktóra została wykonana w wersji… country. Oryginalna wersja singla pochodzi z albumu Kill ’Em All, który w ocenie krytyków jest klasyką gatunku oraz przyczynił się do powstania thrash metalu, a James Hetfield swoją grą na albumie ustanowił nowe standardy siły, precyzji i wytrzymałości.

To nie pierwszy raz, kiedy zespół zagrał ten utwór w zmienionej aranżacji. W 1977 roku fani mogli usłyszeć ten utwór podczas koncertu Bridge School Benefit. Zespół również pod koniec lat 90. wykonywał akustyczną wersję także podczas trasy koncertowej.

Metallica w Polsce

Zespół odwiedzi nasz kraj w ramach europejskiej trasy WorldWired Tour, która ruszy w maju 2019. Metallica zagra 21 sierpnia 2019 w Warszawie na PGE Narodowym. Gośćmi specjalnymi na całej trasie będą zespoły Ghost i Bokassa.

Janelle Monáe na Glastronbury 2019!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o