Męskie Granie 2019 wystartowało w Poznaniu [fotorelacja]

Męskie Granie 2019 - Poznań
fot. Beata Wencławek

Za nami pierwszy koncert na trasie Męskie Granie 2019. To mieszkańcy Poznania mieli okazję przekonać się, co przygotowali organizatorzy w tym roku. Zdecydowanie warto było spędzić popołudnie w Parku Cytadela!

Po raz kolejny Poznań jako pierwszy miał możliwość sprawdzenia, jak wygląda tegoroczna trasa Męskiego Grania. Każdy obecny posłuchał rewelacyjnych koncertów najznakomitszych artystów polskiej sceny muzycznej oraz wschodzących gwiazd. W stolicy Wielkopolski, również po raz pierwszy, orkiestra wykonała tegoroczny hymn Sobie i Wam. W tym roku orkiestrę tworzą Kasia Nosowska, Igo (Igor Walaszek), Tomasz Organek i Krzysztof Zalewski. Towarzyszyli im Marcin Macuk, Michał FOX Król, Piotr Pawlak, Michał Malina Maliński i Bartek Pająk. Koncert orkiestry był fenomenalny, przepięknie zamknął tę wyjątkową imprezę. Wzbudził niesamowite emocje u wszystkich zgromadzonych pod sceną fanów.

Sprawdźcie, czego byliśmy świadkami w Poznaniu:

 

Zdjęcia wykonała Beata Wencławek

 

Energetycznie w Poznaniu

Z dwóch scen Męskiego Grania płynęło mnóstwo rewelacyjnych dźwięków. Z koncertów z głównej sceny na ogromne wyróżnienie zasługuje zespół Łąki Łan, który jest wulkanem energii. Przy ich muzyce nie można spokojnie stać, atmosfera udziela się wszystkim, a nogi same wyrywają się do tańca. Kasia Nosowska to klasa sama w sobie. Odkąd porzuciła przejmowanie się błahostkami, jej koncerty są lekkie i pełne pozytywnych wibracji. Zespół Organek zawodowo wprowadził rockowy klimat. The Dumplings czarowali swoimi elektropopowymi brzmieniami. Bitamina miała utrudnione zadanie, jako że grała jako pierwsza i do tego w deszczu, ale nikomu to jednak nie przeszkadzało. Kiedy sceną zawładnął Sokół z zaproszonymi gośćmi, zgromadziły się ogromne tłumy. Nic dziwnego, kiedy występuje jedna z najważniejszych postaci w polskim hip-hopie, która zaprasza takie osobistości. Razem z Sokołem pojawili się: Steve Nash, Igo, Marysia Starosta, Włodi, Pono, Juras, DJ Kebs i DJ VaZee.

Na scenie Ż oczywiście również nie zabrakło muzycznych wrażeń. Byliśmy świadkami koncertu RAT KRU, który połączył rockandrollowe dźwięki z elektroniką. The Cassino urzekło nas bluesem pomieszanym z funkiem. Marta Zalewska pokazała, dlaczego to właśnie ona została laureatką Męskie Granie Young. Tęskno potrafi czarować, co kolejny raz uczyniły w Poznaniu. Jako ostatni zagrał projekt Rebeka, który rewelacyjnie zagrał swoje elektroniczne show.

Męskie Granie za nami

Oprócz pięknej muzyki organizatorzy zadbali o inne artystyczne atrakcje. Na terenie imprezy mogliśmy oglądać instalacje artystyczne kolektywu PanGenerator. W trakcie koncertów wyświetlane były porywające wizualizacje przygotowane przez Pawła Spidera Pająka. Ale to nie wszystko! Ponieważ jest to dziesiąta edycja trasy, wszyscy uczestnicy mogli odwiedzić muzeum Męskiego Grania, w którym można było posłuchać wszystkich hymnów z historii trasy.

Kolejny koncert odbędzie się w Krakowie 20 lipca.