Megadeth oficjalnie wraca do koncertowania!

W czerwcu Dave Mustaine poinformował fanów Megadeth o tym, że walczy z rakiem gardła. Lider zespołu wraca już do pełnej sprawności i do koncertowania!

Pół roku temu lider Megadeth zaszokował sporą część fanów ciężkich brzmień. Gitarzysta przekazał smutne wieści o stanie zdrowia i jednocześnie był zmuszony przełożyć wszystkie zaplanowane koncerty. Muzyk udał się na leczenie i znacznie ograniczył aktywność w jakichkolwiek mediach społecznościowych. Mimo choroby Mustaine zapowiedział, że będzie kontynuował pracę w studiu nad nowym krążkiem Megadeth. Faktycznie już w lipcu perkusista zespołu, Dirk Verbeuren.  pokazał zdjęcie ze studia, na którym widać Dave’a, który prezentuje nowe riffy  Czekacie na nową płytę legendy thrash metalu?

Megadeth is back! – dobre wieści

Dziękuję rodzinie, przyjaciołom i najwspanialszym fanom na świecie za wsparcie i miłość, jaką okazaliście mi w ostatnich dniach. Pokonamy to razem – mówił Mustaine niedługo po diagnozie. Na szczęście cały zespół może teraz skupić się na koncertowaniu. Basista zespołu, David Ellefson, wyraził nadzieję, że jeszcze w 2020 roku uda się wypuścić nowy krążek, ale poczekajmy najpierw na koniec trasy, w ramach której Megadeth przyjedzie do Polski (razem z Fiver Finger Death Punch i Bad Wolves).

Megadeth – żywa legenda

Megadeth to zespół, który powstał w 1983 roku w Los Angeles. Współzałożycielami są: Dave Mustaine (wokal, gitara) rytmiczna i Dave Ellefson (gitara basowa). Nazwa zespołu nawiązuje do masowej śmierci w wyniku eksplozji nuklearnej. Megadeth z założenia miał rzucić wyzwanie Metallice i stać się najpopularniejszym zespołem metalowym na świecie. Jedno jest pewno – formacja wyniosła thrash metal na nowy poziom. Zwłaszcza dziewięcioletni okres, podczas którego na gitarze prowadzącej grał Marty Friedman, był niesamowicie płodny. Mustaine i spółka nagrali wówczas Rust In Peace (1990) czy Countdown To Extinction (1992). Megadeth to jeden z czterech zespołów, które zalicza się do wielkiej czwórki thrash metalu – obok Metalliki, Slayer i Anthrax. W polsce wystąpią już 12 lutego na COS Torwar w Warszawie. Więcej informacji na temat trasy znajdziecie na stronie MegaDeathPunch.