Marcelina | Koniec Wakacji w Zet Pe Te [fotorelacja]

Marcelina w Krakowie
fot. Tomasz Rogoziński

Marcelina z przytupem zakończyła trasę koncertową promującą album Koniec Wakacji. Zobaczcie zdjęcia z koncertu w krakowskim klubie Zet Pe Te!

Koniec Wakacji to przełomowy album w karierze Marceliny. Pierwszy raz wokalistka odeszła od typowego dla siebie procesu twórczego. Do Szklarskiej Poręby zabrała Kubę Karasia – producencką duszę The Dumplings i gitarzystę swojego zespołu. W efekcie powstało wydawnictwo ze sporą dozą elektroniki i tanecznych rytmów. W podobnym klimacie prezentują się koncerty Marceliny. Podczas krakowskiego występu w Dzień Kobiet piosenkarka z Cieszyna już na samym początku postawiła na dwa hity z najnowszej płyty: Tańcz i Dinozaury.

Marcelina – Dzień Kobiet w Zet Pe Te

Na pewno trzeba pochwalić pracę instrumentalistów i nagłośnieniowców. Sekcja rytmiczna nadawała tempa, a do bardzo rytmicznego i selektywnego basu dopasowywały się gitary i syntezatory. Mogę mieć tylko zastrzeżenia co do gitary prowadzącej, której czasami nie było zwyczajnie słychać. Marcelina na scenie to wulkan energii. Każdy żywszy kawałek był opatrzony żywiołowym tańcem i zachęcaniem publiczności do wspólnej zabawy. Mimo że osobiście nie znałem większości utworów wokalistki, to bawiłem się równie dobrze co wierni fani pod samą sceną. Zdecydowanie polecam takie połączenie doświadczeń koncertowo-imprezowych!

Marcelina w Krakowie | Zet Pe Te