Teledysk do Na paluszkach to obraz, który przenosi widza w niezwykle intymne i osobiste doświadczenie, bohaterki i jej interakcji z nowoczesnymi technologiami.
Na paluszkach jest muzyczną interpretacją tekstu napisanego przez Piotra Fiedlera autora powieści Czułość, oraz pomysłodawcy postaci Franciszka Czułego z serialu Warszawianka w reżyserii Jacka Borcucha. Kompozycja jest swego rodzaju kołysanką zaśpiewaną przez Tomasza Makowieckiego z gościnnym udziałem Julii Wieniawy.
Ten utwór to mój komentarz do dzisiejszych czasów – przyznaje Tomasz Makowiecki – gdzie bliskość oraz emocje stają się coraz większym deficytem, a samotność narastającym problemem społecznym.
Tych dwoje artystów, którzy do tej pory pozostawali sobie obcy, połączył zbieg okoliczności. Julia, zapytana w którymś z wywiadów o to, z kim chciałaby zaśpiewać duet, bez wahania wskazała Tomka Makowieckiego. Tomek miał piosenkę, która potrzebowała delikatnej, kobiecej interpretacji, ale nie pisał jej dla nikogo konkretnego. Te puzzle tak pięknie się wpasowały, że Tomasz zadzwonił do Julii niemal natychmiast.
Do utworu powstała ilustracja video, która razem z piosenką tworzy swoisty dyptyk dwóch przejmujących i wspaniale uzupełniających się dzieł. Autorami koncepcji artystycznej, scenariusza, oraz producentami obrazu video są Tomasz Makowiecki i Agnieszka Dulna. Reżyser Łukasz Suchocki i autor zdjęć Maciej Dydyński podjęli się realizacji tej wizji.
Klip do „Na paluszkach” podkreśla, że obecność w świecie cyfrowym może być równie emocjonalna i osobista, co spotkanie w rzeczywistości fizycznej – opowiada Tomasz Makowiecki . – Marzenia i wspomnienia łączą się z chwilą teraźniejszą, tworząc unikalne doświadczenie. To teledysk, który zachęca widzów do refleksji nad znaczeniem obecności i komunikacji w erze nowych mediów, jednocześnie oferując fascynującą i interaktywną wizualną opowieści.
Obraz filmowy do Na paluszkach czerpie inspirację z koncepcji Telematic dreaming z 1992 roku stworzonej przez Paula Sermona. To interaktywne doświadczenie wizualne, które eksploruje granice obecności, komunikacji i marzeń w erze cyfrowej. Na paluszkach, to obraz, który przenosi widza w niezwykle intymne i osobiste doświadczenie, bohaterki i jej interakcji z nowoczesnymi technologiami. Wykorzystując zaawansowany sprzęt bohaterka eksploruje granice obecności i marzenia, podczas gdy video uwiecznia te chwile. Obraz ten ma za zadanie ukazać widzom, że nawet w świecie pełnym technologii, można wyrazić głębokie emocje i marzenia w sposób niezwykle osobisty. To hołd dla piękna w jego najbardziej intymnym i subtelnym wyrazie.