Magiczne show – Broadway Exclusive w Teatrze Rampa

Niedzielny wieczór 14 maja przyniósł ze sobą wyjątkowe i niezapominane wrażenia i przeżycia, a wszystko za sprawą show BROADWAY EXCLUSIVE w warszawskim Teatrze Rampa.

PASJONUJĄCA PODRÓŻ POPRZEZ NAJLEPSZE MUSICALE I ŚWIATOWE HITY MUZYKI FILMOWEJ

Sam pomysł podróży przez dwa stulecia musicalu był świetny, ale jego realizacja mogła okazać się karkołomna. Złoży się na nią klasyka amerykańskiego teatru muzycznego (West Side Story, Les Miserables, Miss Saigon, Upiór w Operze, Jesus Christ Superstar), utwory z najnowszych spektakli, które już uzyskały status kultowych (Once, Love Never Dies), czy też światowe hity muzyki filmowej (Skyfall, Titanic, Frozen, Bodyguard) . Te piosenki stanowią na pewno spore wyzwanie dla niejednego artysty, zwłaszcza jeśli w głowie się ma oryginalne wykonania i porównuje do nich. Jednak w Broadway Exclusive występują profesjonaliści o wielkich głosach, którzy fenomenalnie wykonują swoje zadanie.

Tego wieczoru na scenie Teatru Rampa pojawili się soliści: Paulina Janczak, Aleksandra Bieńkowska, Basia Gąsienica-Giewont i Jakub Wocial, tancerze: Santiago Bello, Ewelina Kruk, Patryk Gładyś, Natalia Kielan, Mateusz Miela, Agnieszka Woźniak, Mateusz Muniak, Daniela Okuniewska oraz muzycy pod kierownictwem Jan Stokłosa, autora aranżacji utworów prezentowanych podczas wydarzenia.

MUZYCZNE WZRUSZENIA

To niesamowite jak magiczną atmosferę potrafili stworzyć artyści występujący na deskach Teatru Rampa. Siedziało się wbitym w fotel w zachwycie i chłonęło muzykę całym sobą, ciesząc się chwilą, a następnie setki emocji wybuchały, wydostając na zewnątrz i objawiając żywiołowymi reakcjami – uśmiechem i gorącymi owacjami.

Genialnie brzmiały zarówno duety jak i solowe wykonania. Prawdziwą perełką był utwór The girl in 14G zaprezentowany przez Paulinę Janczak. Zawiera on elementy z opery Tristan i Izolda oraz arii Królowa nocy z opery Czarodziejski flet. Piosenkarka w pełni pokazała skalę swojego głosu, dając niesamowity popis.

Jak już wspomniałam, duże wrażenie zrobiły na mnie pełne pasji duety – Jakuba Wociala z Pauliną Janczak oraz z Aleksandrą Bieńkowską. Najbardziej podobały mi się w ich interpretacji utwory Sun and Moon z musicalu Miss Saigon i The phantom of the opera z musicalu Upiór w operze.

Basia Gąsienica-Giewont podbijała serca swoim wykonaniem piosenki My heart will go on z filmu Titanic i Man of La Mancha z musicalu o tym samym tytule. Tę aktorkę publiczność nagrodziła chyba najbardziej entuzjastycznymi brawami tego wieczoru.

Świetnie brzmiały też utwory wykonane solo przez Aleksandrę Bieńkowską – zwłaszcza Mam tę moc (Let it go) z filmu Kraina lodu, Skyfall z Bonda i I will always love you z filmu Bodyguard.

Jednym z najmocniejszych punktów wieczoru były wykonane przez Kubę Wociala piosenki z musicalu Jesus Christ SuperstarGethsemane: I only want to say i A ja nie z musicalu Metro. Były to bardzo emocjonalne, zapadające w pamięć interpretacje.

URZEKAJĄCY TANIEC  

W Broadway Exclusive w sposób doskonały połączono muzykę i taniec. Choreografia Santiago Bello jest bardzo dynamiczna i zmysłowa. Pięknie komponuje się z wykonywanymi utworami, stając się ich integralną częścią.

Najbardziej zachwycił układ taneczny do Falling slowly z Once. Tu taniec nie tylko wspaniale uzupełniał utwór, ale też dodawał mu mocy przekazu. Samą piosenkę znam i bardzo lubię, ale w połączeniu z siłą wyrazu tancerzy nabrała ona dla mnie nowego znaczenia, dając mi zupełnie nowe odczucia. Interpretacja Falling slowly w wykonaniu Jakuba Wociala i Aleksandry Bieńkowskiej była piękna i w towarzystwie tańca Santiago Bello i Natalii Kielan pozostanie w mojej głowie na dłużej.

WSZYSTKO CO DOBRE SZYBKO SIĘ KOŃCZY

Gdy publiczność wstała na bis, nikt z widowni nie krył się ze swoimi emocjami. To właśnie wtedy koncert rozkręcił się na całego, lecz niestety, jak każda dobra impreza, i to wydarzenie musiało dobiec końca. Jedyne małe zastrzeżenie jakie mam do tego wieczoru, to zbyt krótka konferansjerka. Lubię, gdy przedstawianiu występujących artystów towarzyszą jakieś anegdoty, historie. Zabieg taki wyszedł świetnie w październiku zeszłego roku podczas poprzedniego Broadway Exclusive na tej scenie. Teraz tego zabrakło, ale odbiór koncertu nie został zaburzony. Wręcz przeciwnie, spragniona kolejnych wrażeń, po powrocie do domu kupiłam bilet na 12 października, czyli na kolejny koncert Broadway Exclusive w Teatrze Rampa. Może wtedy uda mi się posłuchać Macieja Pawlaka, który nie wystąpił tym razem z powodu choroby.

KOLEJNE WYDARZENIA BROADWAY EXCLUSIVE

Broadway Exclusive to pełna klasa i profesjonalizm, niezwykła dbałość o szczegóły. Fenomenalni artyści są gwarancją niezapomnianych wrażeń i wzruszeń. Najbliższa szansa żeby ich doświadczyć nadarzy się już 10 czerwca w Lublinie (bilety już są wyprzedane), a następnie 29 i 30 lipca w Krakowie. Więcej informacji znajdziecie na stronie:  https://www.broadwaywpolsce.com/broadway-exclusive