Australijczyk Lucas Laufen na pierwszej trasie koncertowej w Polsce!

Lucas Laufen
fot. Materiały prasowe - Lucas Laufen

O jego muzyce mówią: „nadmorska poezja z dzikiej wyobraźni Australijczyka”. Lucas Laufen to brodacz śpiewający o smutku, izolacji, wolności i wspomnieniach. Niedługo wyruszy w swoją pierwszą trasę koncertową po Polsce!

Lucas Laufen rozpoczął swoją przygodę z muzyką w wieku 8 lat, grając na pianinie. Dwa lata późnej nauczył się grać na trąbce, jednak dopiero jako nastolatek odkrył swoją miłość do gitary. Z czasem, do dźwięków strun zaczął pisać teksty, co stało się jego pasją. Niestety nadszedł moment, kiedy ukochany instrument musiał zejść na drugi plan. Lucas podjął się wyczerpującej pracy, która uniemożliwiała mu dalszy rozwój kariery muzycznej. Pewnego dnia postanowił pójść za głosem serca, postawił wszystko na jedną kartę i tak w 2016 roku porzucił swoją nadmorską miejscowość Port Lincoln, by ruszyć w trasę po Europie. To był odważny krok! Czy było warto?

W tym samym roku, w którym dokonał przełomowej decyzji, Lucas Laufen wydał swoją pierwszą EP GoodbyeZagrał ponad 80 koncertów w całej Europie czym zyskał rzeszę wiernych fanów. Ponure falsetowe melodie w połączeniu z gitarą powodują u słuchaczy dreszcze, wprowadzają w zadumę i przywołują na myśl rodzinne, nadmorskie miasto Laufena. Delikatny głos wokalisty i przyjemne dźwięki odprężają umysł i ciało.

Obecnie muzyk pracuje nad swoim pierwszym studyjnym albumem i planuje pozyskać większą publiczność w Europie, która stała się dla niego kontynentem nadziei. Koncerty w Polsce odbędą się w małych kawiarniach, blibliotekach i… mieszkaniach. To nietypowe rozwiązanie, jednak w przypadku Lucasa Laufena sprawdzi się idealnie, dodając uroku jego dziełom. Słuchacze będą mieli okazje uczestniczyć w kameralnym przedsięwzięciu, które przeniesie ich w zupełnie inny, australijski wymiar. Jeżeli chcecie wziąć udział w tym niepowtarzalnym wydarzeniu, poniżej znajdziecie pełny plan trasy koncertowej.

Lucas Laufen w Polsce:

30.01 – Ostrzeszów, Kawiarnia Alchemik

31.01 – Krotoszyn, Krotoszyńska Biblioteka Publiczna

01.02 – Mikołów, Herbateka

02.02 – Jankowice, Pałac Jankowice

02.02 – Puszczykowo, koncert w mieszkaniu

03.02 – Kamionki, koncert w mieszkaniu

Więcej informacji o koncertach znajdziecie na stronie organizatora: Borówka Music.