Legenda sceny stoner/doom zagra w Polsce!

sleep w polsce
fot: oficjalny FB zespołu

Nabijajcie bonga, rolujcie papier, albowiem nadeszła wspaniała nowina! Jeden z najważniejszych zespołów stonerowych odwiedzi nasz kraj. Matt Pike i spółka zagrają w warszawskiej Progresji już w kwietniu.

Sleep w Polsce! – co, gdzie, kiedy?

Zespół, który zdefiniował brzmienie niemalże całej sceny stoner/doom pierwszy raz odwiedzi Polskę. Miłośnicy ciężkich, powolnych i zadymionych dźwięków długo czekali na ten moment. Nareszcie, po latach oczekiwań, po wielu niewiadomych – stało się! Sleep w Polsce! Grupa odwiedzi Warszawę podczas europejskiej trasy koncertowej, na której promować będą wydany w minionym roku fenomenalny album The Sciences. Zapiszcie sobie to wydarzenie w kalendarzach ponieważ pamięć bywa zawodna.

Co: Sleep w Polsce
Gdzie: Warszawa, Progresja
Kiedy: 09.04.2019
Bilety: przedsprzedaż – 120PLN, bramka – 140PLN
Kto zagra: Sleep, support (więcej informacji niebawem)
Organizacja: Metal Mind Productions

Sleep w Polsce! – zespół

Amerykańskie trio założone w 1990 roku. Grupa powstała w mieście San Jose w stanie Kalifornia (wiadomo ;)) i działała bez przerwy do roku 1998. W tym czasie wydali trzy albumy długogrające, które obecnie przeszły do kanonu najważniejszych wydawnictw na scenie stoner/doom. Volume One, czyli debiutancki krążek, wyznaczył kierunek, w którym grupa konsekwentnie podążała nagrywając kolejne płyty. Ciężkie, powolne, zwaliste brzmienie. Nieco ponure i przytłaczające, zawierało w sobie nieco elementów heavy metalu. Drugi longplay, Sleep’s Holy Mountain, był sporym krokiem do przodu. Brzmienie okrzepło, mimo że nadal ciężkie, to zawierające mniej zewnętrznych wpływów. Jednak sabbathowy duch jest wyczuwalny.

Z czasem płyta ta została kamieniem milowym stonera. Dopesmoker wbił Sleep do czołówki światowego metalu i nagle grupa się rozpadła. Powodem ogromnej przerwy w działalności był konflikt na linii wydawca – zespół. W 2003 roku zespół ponownie wrócił do sporadycznej działalności koncertowej. Niestety, kolejnego albumu cały czas nie było. Pierwsze pogłoski o nowym wydawnictwie zaczęły pojawiać się w okolicach 2017 roku, nie były one traktowane do końca poważnie, jednak w roku 2018 światło dzienne ujrzał The Sciences. Album może i nie doskonały, wybitny czy odkrywczy, jednak świetny. Trio dalej jest w formie i wszyscy powinniśmy się z tego cieszyć!

Maciej Juraszek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o