Kulturalne Media polecają: Najciekawsze koncerty marca!

Najciekawsze koncerty marca

Koncertowy rok 2020 nabiera rozpędu! W marcu będziemy świadkami wielu niesamowitych i długo wyczekiwanych koncertów. Będziemy świadkami występów w największych halach oraz bardziej kameralnych klubach. Sprawdźcie najciekawsze koncerty marca!

Najciekawsze koncerty marca!

Polska już dawno przestała być koncertowym zaściankiem Europy, a zagraniczne gwiazdy odwiedzają nas coraz częściej. Marcowe koncerty zapowiadają się wyjątkowo interesująco. Oto najciekawsze koncerty marca w opinii Kulturalnych Mediów!

2.03.2020 – Milky Chance, Klub Stodoła, Warszawa | Organizator: Live Nation

Milky Chance to Philipp Dausch i Clemens Rehbein. Duet od 2012 roku pokazuje, że niemiecka muzyka to nie tylko Rammstein czy Kraftwerk. Duet inspiruje się muzyką Boba Marleya, Jimmy’ego Hendrixa czy Red Hot Chilli Peppers. Popularność przyniósł im singiel Stolen Dance. Piosenka była grana na całym świecie, a w serwisie YouTube odtworzono ją ponad 500 mln razy! Szybko wydali swój debiutancki album, Sadnecessary, na którym znalazły się takie single jak Down By The River i Flashed Junk Mind. W 2017 ukazał się ich drugi album, Blossom. Wydany w zeszłym roku Mind The Moon to utwory przyjemne i łatwo wpadają w ucho. Szykuje się dobra zabawa i niezapomniane emocje! Bilety są jeszcze dostępne! 

3.03.2020 – Stormzy, Klub Stodoła, Warszawa | Organizator: Alter Art

O tym koncercie na łamach portalu wspominaliśmy kilkukrotnie. Stormzy odwiedzi nasz kraj w najlepszym okresie swojej kariery, świeżo po premierze rewelacyjnego albumu – Heavy is the Head. Krążek bije rekordy popularności na wyspach, a kilka dni temu podczas Gali BRIT Awards pozwolił Stormzy’emu zgarnąć statuetkę w kategorii Najlepszy brytyjski artysta solowy. Stormzy kojarzy się z wielkimi imprezami plenerowymi oraz wypełnionymi halami – to jego środowisko naturalne. W zeszłym roku udowodnił to znakomitymi występami na festiwalach Glastonbury czy Open’er. W Warszawie będzie zupełnie inny, kameralny klimat. Nie możemy się tego doczekać! Bilety są jeszcze dostępne!

7.03.2020 – James Blunt, Arena Gliwice, Gliwice | Organizator: Prestige MJM

Mistrz melodyjnego, romantycznego popu odwiedzi Polskę po długiej przerwie. Jego ostatni koncert przed naszą publicznością to koncert w Oświęcimiu w 2011 roku w ramach nieistniejącego już Life Festivalu. Na swoim koncie ma już sześć albumów studyjnych, w tym wydany w zeszłym roku Once Upon a Mind. W ciągu swojej wieloletniej kariery wylansował wiele niezapomnianych przebojów – z kultowym już You’re Beautiful. Mimo że James znany jest głownie z delikatnych pop-rockowych ballad, to na koncertach nierzadko pokazuje pazura, a jego wielkie pokłady energii na pewno poderwą nas do tańców. Bilety są jeszcze dostępne!

17.03.2020 – Carlos Santana, Tauron Arena, Kraków | Organizator: Live Nation

Czy jest ktoś, kto nie zna Carlosa Santany? Ten legendarny gitarzysta to Człowiek-Instytucja. Przez wielu uznawany jest za najlepszego wirtuoza gitary, a jego kompozycje od wielu lat bawią nowe pokolenia słuchaczy. Wielka trasa koncertowa – Miraculous 2020 World Tour, zorganizowana z okazji 20-lecia albumu Supernatural oraz 50-lecia albumu Abraxas, będzie miała przystanek w krakowskiej Tauron Arenie. Dziesięciokrotny zdobywca nagrody Grammy, trzykrotny Latin Grammy, mający swoje miejsce w Rock and Roll Hall of Fame – Carlos Santana – Tego koncertu nie możesz przegapić! Bilety są jeszcze dostępne.

17.03.2020 – Bombay Bicycle Club, Klub Proxima, Warszawa | Organizator: Charm Music

Brytyjski indie rockowy zespół po sześciu latach powraca do Polski! Kwartet zaprezentuje nowy materiał z wydanej w styczniu płyty oraz najpopularniejsze kompozycje z poprzednich albumów. Muzycy z Bombay Bicycle Club z każdym albumem wzbogacają swój wachlarz brzmieniowy. Od momentu wydania swojego pierwszego albumu, zdążyli już skierować się w stronę grania akustycznego, aby kolejno skręcić w stronę mocniejszych gitarowych riffów i loopów. Piąty i najnowszy studyjny krążek Bombay Bicycle Club to – jak mówi o nim sam zespół – album dla wszystkich, którzy uciekają się do muzyki w chwilach kryzysu. Myślą przewodnią jest tu pocieszenie, osiągane poprzez słuchanie muzyki oraz poczucie nadziei, którą przynosi. Będzie to pierwszy klubowy koncert zespołu w Polsce. Obecność – obowiązkowa! Bilety są jeszcze dostępne!

22.03.2020 – KARD, Palladium, Warszawa | Organizator: Eyes On Korea

Południowokoreańska grupa muzyczna założona w 2016 roku. Popularny na dalekim wschodzie zespół ogłosił niedawno europejską trasę koncertową obejmującą cztery państwa, w tym także kraj nad Wisłą. Więcej informacji.

31.03.2020 – Metronomy, Klub Tama, Poznań | Organizator: Follow The Step

Brytyjska kapela grała już w Polsce na solowych koncertach oraz na festiwalach. Ostatnio z dobrej strony zaprezentowali się podczas pierwszej edycji FEST Festival. Teraz wracają do naszego kraju – tym razem wystąpią w klubowej przestrzeni. Ich oryginalna wizja muzyki to swojego rodzaju międzygatunkowy slalom, bo choć śmiało czerpią z wpływów popu, elektroniki czy indie, to często nie dają się jednoznacznie szufladkować. Na swoim koncie mają kilka długogrających albumów, w tym Pip Paine (Pay The £5000 You Owe), Nights Out czy The English Riviera. Ich najbardziej znane utwory to chociażby The Bay, Heartbreaker oraz The Look. Do Polski zespół przyjedzie w ramach trasy, promującej najnowszy album Metronomy Forever. Oba zaplanowane przez Metronomy są już wyprzedane. My mocno zazdrościmy tym, którzy dorwali wejściówki na te wydarzenia.

A co z polskimi artystami?

W tym zestawieniu skupiłem się wyłącznie na koncertach gwiazd zagranicznych, ale sporo dobrego wydarzy się również na naszym rodzimym podwórku. Mocno wyczekiwany powrót zaliczy Artur Rojek, który zaśpiewa m.in. w NOSPR, swoje trasy będą kontynuowali Pezet oraz Taco Hemingway. Nie zatrzyma się również bijący wszelkie rekordy – Dawid Podsiadło ze swoją Leśną Muzyką. Bardzo ciekawie zapowiada się również koncert premierowy młodego zespołu Stach Bukowski, za który mocno trzymamy kciuki!