Kult. Film | Nowy dokument o fenomenie polskiej muzyki

Kult. Film

Kult | Film o legendarnym zespole trafi do kin w listopadzie!

Dokument zawiera wyjątkowe i nigdzie niepublikowane materiały zakulisowe z życia zespołu Kult oraz samego Kazika Staszewskiego. Prawdziwy, emocjonujący i wyczekiwany film o ludziach, bez których polska scena muzyczna nie mogłaby istnieć.

Kult. Film to film, na jaki od lat czekają nie tylko fani grupy, ale wszyscy zainteresowani tym fenomenem polskiej muzyki.

Znalezione obrazy dla zapytania kult materiały prasowe

Kamera towarzyszyła muzykom podczas trasy koncertowej oraz w życiu codziennym, pokazując fenomen grupy i jej niespotykanej nigdzie indziej więzi z fanami. Premierę będzie miał podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Do kin w całej Polsce trafi 22 listopada.

Zdjęcia do filmu były realizowane w latach 2013-2019. Zostały uzupełnione o materiały z archiwum czy prywatnych zasobów członków zespołu. Reżyserką filmu jest Olga Bieniek, która jest też wspólnie z Leszkiem Gnoińskim współscenarzystką filmu.

Organizatorzy o filmie: To nie jest film o historii zespołu. Przyglądamy się bohaterom w taki sposób, by można się do nich zbliżyć. Tak blisko nie był nikt.

Kult to polski zespół rockowy, założony przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę w 1982 r. Projekt powstał w Warszawie na bazie projektu Novelty Poland. Muzyka Kultu to mieszanka energetyczny, nowofalowych utworów z wpływami psychodeliki czy jazzu. Od samego początku działalności zespołu wyróżniają się charakterystyczne instrumenty klawiszowe i sekcja dęta, która towarzyszy zespołowi na każdym koncercie. Kazik Staszewski zasłynął jako świetny tekściarz, który nie owiją w bawełnę. Jego twórczość często wzbudzała kontrowersje.

Kult już w listopadzie wystąpi w katowickim Spodku!

Pomarańczowa Trasa 2019 – Rozpiska tournée

28 września – Cork, Cyrpus Avenue
29 września – Dublin, The Academy
5 października – Rzeszów, LUKR Club
19 października – Londyn, O2 Forum Kentish Town
24 października – Toruń, Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa
25 października – Koszalin, Event Center G38
26 października – Gdynia, Hala Sportowo – Widowiskowa
2 listopada – Opole, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki
3 listopada – Łódź, Klub Wytwórnia
7, 8, 9 listopada – Warszawa, Klub Stodoła
15 listopada – Nowa Ruda, Centrum Turystyczno Sportowe
16 listopada – Poznań, Hala MTP 2
22 listopada – Wrocław, Hala Orbita
23 listopada – Katowice,  Hala Spodek
24 listopada – Kraków, Klub Studio