Król rozgrzał poznańską Scenę na Piętrze [fotorelacja]

fot. Beata Wencławek
7 kwietnia 2018 roku w poznańskiej Scenie na Piętrze Błażej Król rozgrzał publiczność swoją rewelacyjną muzyką.
16 marca 2018 roku ukazał się wyczekiwany album Króla zatytułowany „Przewijanie na podglądzie”. W ramach promocji wydawnictwa muzyk i tekściarz wyruszył w trasę koncertową.
Płyta „Przewijanie na podglądzie” to dziewięć numerów składających się na półgodzinny wgląd w równie poetycki jak naturalny, emocjonalny acz przyziemny, wewnętrzny świat artysty. Znany z jego wcześniejszych dokonań chłód grzeje się tu w cieple tropikalnych wręcz perkusjonaliów, retro zabiegi wykorzystywane są na sposoby zupełnie nieprzewidywalne (przywodząc niekiedy na myśl bezfalowy Nowy Jork), a intymność naprawdę rzadko przyjmuje w piosenkach równie chwytliwe i bliskie formy. Bo o ile jest to z całą pewnością świetny przykład outsider music – muzyki osobnej, indywidualnej i ze sporą dezynwolturą podchodzącej do materii dźwiękowej, rządzących nią zasad i dzielących ją gatunków – to również rzadka próbka insider popu – terminu dotychczas nieistniejącego ale dojmująco potrzebnego do opisu równie szczerej jak filmowej, osobnej acz uniwersalnej muzyki zawartej na „Przewijaniu na podglądzie”. Płyta ukazała się nakładem wydawnictwa ART2 Music.
Za miks albumu odpowiada Piotr Emade Waglewski, a okładkę stworzyła Barrakuz. Muzykę i słowa napisał Błażej Król. Nagrania powstały w Gorzowie jesienią 2017 roku.
Tak Błażej Król rozgrzał Scenę na Piętrze:

 

Zdjęcia wyknała Beata Wencławek

 

 

 

 

 

 

 

Nadchodzące koncerty na trasie:

Kwietniowa trasa Króla – sprawdź kiedy zagra najbliżej Ciebie