Tymon Tymański na specjalnym koncercie w Old Times Garage

Tymon Tymański na specjalnym koncercie w Old Times Garage
Fot: Wikipedia
Jeden z bardziej rozpoznawalnych głosów polskiej sceny muzycznej wystąpi w Katowicach w ramach specjalnego koncertu. Tymon Tymański zawita do Old Times Garage  już w maju!

Muzyk zaprezentuje się w Katowicach  11 maja bieżącego roku. Tymon zjawi się w Old Timesie na specjalnym koncercie projektu Tymański/Ciechowski. Jak sama nazwa wskazuję, podczas show usłyszeć będziemy mogli utwory Grzegorza Ciechowskiego i Republiki w aranżacjach Tymańskiego. Wokalista zapowiada jednak, że nie będzie to typowy koncert “tribute”. W setliście znaleźć mają się także utwory Tymańskiego, przy tworzeniu których inspirował się Republiką, oraz piosenki z nadchodzącej płyty muzyka – Paszkwile.  O nowym materiale Tymona wyczytać możemy, że: “Płyta będzie zawierać 12 piosenek, traktujących o Polsce, Polakach, wolności, seksie, sensie życia oraz przemijaniu i wyjdzie na jesieni bieżącego roku.” 

Tymon Tymański w Katowicach – bilety

Bilety na katowicki koncert muzyka zakupić możecie już w przedsprzedaży za pośrednictwem portalu ticketos.pl. Na chwilę obecną, koszt pojedynczej wejściówki wynosi 40 złotych. Organizatorem koncertu jest Agencja Artystyczna Grajnia. Otwarcie bram klubu planowane jest na 19:00. Początek show natomiast na 20:00.

Tymon Tymański – kim jest?

Tymon Tymański to polski wokalista, oraz multinstrumentalista specjalizujący się w muzyce jazzowej, oraz rockowej.  Pochwalić może się działalnością w takich kapelach jak: Miłość, Kury, NRD, Tymon i Trupy, Speculum, The Users, czy chociażby Buddysta zen. Tymański ma na swoim koncie także współpracę z wieloma utalentowanymi muzykami. Wymienić można na przykład Lecha Janerkę, Lestera Bowiego, Roberta Brylewskiego i Leszka Możdżera.  Na przestrzeni ostatnich lat, wokalista angażował się także w działalność filmową. Zagrał między innymi w takich produkcjach jak Wesele, Johtabelsi i Polskie gówno. Warto wspomnieć także, że Tymański dwukrotnie nominowany był do Fryderyków, a w 2005 roku zgarnął główną wygraną w plebiscycie Złotej Kaczki.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o