The Dumplings po raz ostatni w Poznaniu

Juwenalia UW 2019 - The Dumplings
fot. Jakub Dakowicz

Po sześciu latach zespół The Dumplings kończy karierę. Z tej okazji wyruszył w pożegnalną trasę Przykro mi, która dotrze do Poznania. Koncerty odbędą się 14 i 18 grudnia w poznańskim klubie Tama.

Justyna i Kuba poznali się w 2011 podczas konkursu piosenki i postanowili razem grać. Początkowo grali akustycznie indie rocka, ale potem zdecydowali się pójść w kierunku muzyki elektronicznej, dzięki której wypełnili lukę, która od sześciu lat rozdzielała polską muzykę oraz polskich słuchaczy. Electro-pop, z elementami synth i instrumentali, który nie dryfuje w rozmarzonym, nierealnym świecie, tylko trzyma się naszej rzeczywistości i naszych codziennych emocji. Początkowo zdobył popularność, jako fenomen internetowy, publikując swoją twórczość na kanale YouTube. W 2014 zespół wydał swój debiutancki album No Bad Days, który został nagrodzony Fryderykiem za fonograficzny debiut roku. Zespół w sumie ma na swoim koncie trzy płyty.

Artyści niedawno zaskoczyli swoich fanów smutną wiadomością: po zakończeniu trasy koncertowej Przykro mi zawieszają działalność.

– Kochani!!! Przez ostatnie 6 lat graliśmy i nagrywaliśmy dla Was bez przerwy. Dziękujemy, że ciągle z nami jesteście i nas wspieracie w tym co robimy. Teraz postanowiliśmy chwilkę odetchnąć i zrobić dłuższą przerwę, pozbierać nowe doświadczenia i wrócić ze zdwojoną siłą!!! Ale zanim to nastąpi zapraszamy na naszą ostatnią trasę: PRZYKRO MI. Naładujemy Was ogromem energii na kolejne lata bez nas! Przybywajcie!!! – poinformował zespół.

Zespół wystąpi 14 grudnia w poznańskim klubie Tama, przy ul. Niezłomnych 18.  Co ciekawe jak informuje strona kultura.poznan.pl, duet ma  w swojej krótkiej historii pewien wątek związany z Poznaniem.

Dla The Dumplings dwa teledyski do debiutanckiej płyty zrealizował artysta wizualny Arkadiusz Nowakowski, który na Uniwersytecie Artystycznym prowadzi zajęcia z postprodukcji filmowej. W Technicolor Yawn, poza wakacyjnymi w klimacie wstawkami znad jeziora i leśnych terenów zielonych, większość szalonej opowieści wizualnej rozgrywa się na tle specyficznego wzoru boazerii na ścianach Sali Audiowizualnej Centrum Kultury Zamek. Autorem tego wyjątkowego projektu wystroju wnętrza był Roman Machowiak, a że projekt pochodzi jeszcze z lat. 60-tych ubiegłego wieku, dziś ta boazeria nie wygląda już najlepiej. Z kolei formą wizualną dla Betonowego lasu stały się słynne Alfy. Te wieżowce, na co dzień straszące swoją szpetotą, Nowakowski też trochę cyfrowo odświeżył i na teledysku wyglądają tak, jakby dopiero co zostały zbudowane przy ulicy Św. Marcin.

 

Bilety zostały już wyprzedane. Jednak kto się nie załapał, będzie miał jeszcze okazję zobaczyć zespół po raz ostatni. The Dumplings wystąpią ponownie w Poznaniu 18 grudnia. Bilety w przedsprzedaży kosztują 65 zł na winiarybookings.pl. Natomiast pięć złotych drożej dostaniecie wejściówki na stronach Biletomat, Eventim, Ticketmaster, eBilet, Ticketos, Going, Empik, Media Markt. 75zł – w dniu koncertu. Nie zwlekajcie zatem i łapcie bilety. Drugiej szansy nie będzie.

Znamy program festiwalu Xprint2019

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here