Poznajcie pierwszą gwiazdę Glastonbury 2020!

Legenda soulu wystąpi na 50 edycji równie legendarnego festiwalu Glastonbury! Diana Ross pierwszą headlinerką Glastonbury 2020.

Diana Ross

Diana Ross została potwierdzona jako pierwsza artystka na Glastonbury 2020. Wystąpi jako jedna z legend muzyki podczas ‘teatime’ 28 czerwca 2020. Artystka skomentowała:

Do wszystkich fanów na świecie – oto mój hołd dla was. Każdy koncert jest niczym prywatna impreza, mogę zobaczyć wasze oczy i poczuć bicie waszych serc. Przychodzę do Glastonbury z miłością!

 

Według tradycji festiwalu muzyczne legendy zawsze występują w sobotę. Poprzednimi gwiazdami była Kylie Minogue, Dolly Parton czy Lionel Richie.

Glastonbury 2020

 

Organizator Festiwalu Emily Eavis napisała:

Mam ogromną przyjemność ogłosić, że jedna z najlepszych artystek wszech czasów, wspaniała Diana Ross, pojawi się na Glastonbury 2020, aby wystąpić w sobotę na Pyramid Stage!

Diana Ross jest uznawana za jedną z najlepszych artystek w historii. Osiągnęła ogromny sukces płytowy. W swojej historii posiada ponad 50 piosenek, które stały się hitami numer 1 na świecie i ponad 100 milionów sprzedanych płyt.

W 2016 roku były prezydent USA Barack Obama powiedział o Dianie Ross: “emanuje klasą, jej wpłyty muzyczne są nie do podważenia”, gdy wręczył jej Medal of Freedom Honor, jedną z najbardziej prestiżowych nagród, które może dostać mieszkaniec USA. W 2012 roku National Academy of Recording Arts & Sciences nagrodziła jej karierę z największym honorem – statuetką Grammy Lifetime Achievement Award.

Nadchodzący występ Diany Ross będzie pierwszym w Wielkiej Brytanii od 2008 roku.

Inni headlinerzy?

Organizator Glastonbury Emily Eavis zaprzeczyła jakoby kolejnymi gwiazdami był Fleewood Mac czy Led Zeppelin. Ale jak powiedziała: “Pojawi się kilka niespodzianek”. Inne nazwiska potencjalnych gwiazd to Elton John, Paul McCartney czy Foals.

Bilety

Podobnie jak w zeszłym roku fani od razu rzucili się na festiwalowe karnety. Tym razem bilety zostały wyprzedane w zaledwie 27 minut.

Druga pula biletów również zniknęła w szybkim tempie – 33 minuty. Ostatnia możliwość kupienia biletów pojawi się 19 kwietnia 2020 roku.

50 edycja Glastonbury, odbędzie się 24-28 czerwca. Zapowiadany jest przez organizatorów jako:

najlepsza edycja w historii!


Albo Inaczej 2 w Gdańsku – jak było?