“Podróż musicalowa” Jarosława Kozielskiego w Warszawie [zapowiedź]

Jarosław Kozielski. Fot. Paweł Urbanek

Podróż musicalowa Jarosława Kozielskiego już w lutym przyjeżdża do Warszawy! Artysta zaprosił na koncert gościa specjalnego – Karolinę Warchoł. Solistom towarzyszyć będzie znakomita pianistka – Wioletta Fluda.

Koncert zabierze publiczność w podróż w czasie – od lat czterdziestych zeszłego wieku, czyli narodzin musicalu, poprzez tzw. Złotą Erę Musicalu, aż po dzień dzisiejszy. W repertuarze znalazły się utwory zróżnicowane gatunkowo: ballady, piosenka aktorska, komediowa, piosenki ze znanych i cenionych  musicali.

Zapowiada się wieczór wypełniony pięknymi dźwiękami, który gorąco Wam polecamy. Przygotujemy również dla Was fotorelację z tego wydarzenia.

Fot. Borys Kozielski
Karolina Warchoł. Fot. Borys Kozielski

BILETY 

Podróż musicalowa odbędzie się 8 lutego 2019 roku w Bistro pod Orłami w Warszawie (ul. Łojewska 12A). Bilety w cenie 50 zł. są do kupienia na stronie eventon.click

JAROSŁAW KOZIELSKI O KONCERCIE PODRÓŻ MUSICALOWA I SWOICH PLANACH

Skąd pomysł na organizację koncertów Podróż musicalowa?

Jestem absolwentem London College of Music na wydziale musicalowym. Na studiach dowiedziałem się bardzo dużo na temat historii teatru muzycznego: skąd się wywodzi, jak się zmieniał przez lata i jak różnorodne może mieć brzmienie. Postanowiłem stworzyć koncert, który zabierze widza w podróż w czasie: od lat 40-tych zeszłego wieku po dzień dzisiejszy. Pomysł na taką formę wziął się stąd, że po powrocie do Polski zdałem sobie sprawę, jak dużo jest musicali, które są nieznane polskiemu widzowi, a są elementem kultury w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Może dzięki tu koncertowi widz sięgnie po tę literaturę muzyczną?

Czego widzowie mogą się spodziewać po koncercie Podróż musicalowa w Warszawie? 

W repertuarze jest wiele znanych i rozpoznawalnych utworów z musicali, ale też tzw. perełek, docenionych na zachodzie hitów, które dzięki koncertowi będzie mógł poznać polski widz. Można się więc spodziewać całej palety zarówno emocji, jak i gatunków muzycznych. Będzie można usłyszeć utwory m.in. z “Chicago”, “Rent”, “Południowego Pacyfiku”, “Oklahomy”, “Les Miserables”, “Skrzypka na Dachu”, “My Fair Lady”, “Małej Syrenki” i innych.

Czy może Pan zdradzić jakie ma plany zawodowe na ten rok?

Życie artysty jest często nieprzewidywalne – spotkanie lub wydarzenie potrafi dużo zmienić w planach. Natomiast na pewno będę starał się rozwijać projekty artystyczne, które stworzyłem: “Wieczór z Bajki” z repertuarem Disneya oraz właśnie “Podróż musicalową”. Ostatnio nawiązałem bliższą współpracę z Tadeuszem Wicherkiem, dyrektorem orkiestry symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu. Dzięki tej współpracy jeden z moich koncertów został zagrany w wersji symfonicznej. Oprócz tego koncertujemy z różnorodnym repertuarem, m.in. swingowym, w którym bardzo dobrze się czuję. A plany na dalszą przyszłość? Będę chciał stworzyć spektakl musicalowy, ale więcej nie powiem, bo nie chcę zapeszyć. Oprócz tego prowadzę działalność pedagogiczną, którą chciałbym rozszerzyć.

Jarosław Kozielski. Fot. Donovan Watson
Jarosław Kozielski. Fot. Donovan Watson