Koncert Jamesa Baya w Polsce!

źródło - facebook James Bay

W końcu! Charyzmatyczny Brytyjczyk wystąpi w Polsce po raz pierwszy. Poznaliśmy wszystkie szczegóły na temat koncertu Jamesa Baya w Polsce!

James Bay wystąpi 10 lipca w Warszawskim klubie Stodoła. Bilety są w sprzedaży od 8 marca 2019. Ceny wachają się od 129 (przedsprzedaż) do 150 złotych. Lepiej się pośpieszyć, bilety znikają bardzo szybko! Wejście do klubu o godzinie 19:00, start koncertu – 20:00. Organizacja koncertu zajmuje się Agencja Go Ahead.

Co trzeba o nim wiedzieć?

Oto co napisali o Jamesie organizatorzy wydarzenia:

Pierwsza EPka Jamesa, „The Dark Of The Morning” pojawiła się w 2013 roku. Rok później, Bay ruszył w trasę koncertową z Hozierem. Mimo dobrze przyjętego singla z kolejnej EPki, „Let It Go”, dopiero jego debiutancki album „Chaos And The Calm” z 2015 roku sprawił, że o wokaliście stało się głośno. Single „Hold Back The River” i „Let It Go” mają setki milionów wyświetleń w serwisach Youtube czy Spotify i to one sprawiły, że płyta pokryła się podwójną platyną. Najlepszym potwierdzeniem sukcesu niech będą liczne nominacje – w tym do Grammy za najlepszy rockowy album, „Hold Back The River” za najlepszą rockową piosenkę, a Bay za najlepszego nowego artystę. W tym samym roku, wokalista zdobył nagrodę Brit w kategorii „najlepszy brytyjski wokalista”.

W 2018 Bay wrócił z nowym albumem „Electric Light”, w którym zmienił brzmienie znane z „Chaos And The Calm”. Klasyczne gitarowe dźwięki, połączone z nieco bluesowym wokalem zostały zastąpione większą ilością elektroniki i popu. Sam autor stwierdził, że nowa płyta była dla niego muzyczną ewolucją.

James Bay

Brytyjczyk urodził się 4 września 1990 roku w Hitchin w hrabstwie Hertfordshire. Jego debiutancki album Chaos and the Calm, zajął pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii oraz piętnaste w Stanach Zjednoczonych i zapewnił mu światowe rozpoznanie. Od tamtej pory Bay podbija notowania muzyczne i uznania krytyków. Aktualnie James daje koncerty w USA. Po swojej letniej trasie jedzie w tournee z Edem Sheeranem jako jego support. Wybieracie się na Warszawski koncert?

Rock&roll i ballady bez smaku – drugi album Hoziera

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o