Koncerty The Dumplings – Trasa RAJ 2018

The Dumplings - Raj
fot. materiały prasowe
21 września światło dzienne ujrzała najnowsza płyta The Dumplings – Raj. Koncerty  w ramach najnowszej trasy promującej krążek odbywają się w całej Polsce, a już 30 listopada duet zagra w krakowskim Klubie Studio.

The Dumplings to jedno z największych objawień ostatnich latach jeśli chodzi o polski rynek muzyczny. Zespół powstał w 2011 roku w wyniku połączenia sił Justyny Święs i Kuby Karasia. Duet szybko podbił serca słuchaczy, zaskakując oryginalnością, wrażliwością, naturalnością. Mimo że artyści mają niewiele więcej niż 20 lat (Justyna urodziła się w 1997, a Kuba 1996 roku), ich muzyka zaskakuje dojrzałością. Objawia się ona w słowach utworów, muzyce, sposobie śpiewania. Na czym jeszcze polega fenomen grupy? Będzie można się o tym przekonać jeszcze w tym roku. Koncerty The Dumplings odbędą się już niedługo na terenie całego naszego kraju.

Raj

Raj to trzeci album duetu The Dumplings. Jest to ich najnowsza, ale też najlepsza płyta. Nie jest długa (liczy sobie zaledwie 8 utworów plus 2 bonusy), obfituje jednak w treść.

Nasza trzecia płyta to powrót do naszych czysto elektronicznych brzmień z czasów pierwszej płyty. Mniej w niej jednak jasnych lekkich brzmień, za to dużo mroku i tajemnicy. Zdecydowaliśmy się na to, aby wszystkie teksty były po polsku. Można w nich znaleźć wiele odniesień do różnych tekstów kultury: m.in. filmu „Zapach kobiety”, literatury Tołstoja i Cortazara. Postawiliśmy również na krótką, ale treściwą formę, płyta ma 8 utworów.

Artyści przyznali również, że są bardzo dumni ze swego najnowszego dzieła. Na razie największą ilością odbiorców cieszy się Raj, do którego pojawił się nawet teledysk.

Koncerty The Dumplings

16.11 – Gostyń
17.11 – Wrocław | One Love Music Festival
22.11 – Poznań
23.11 – Konin
24.11 – Gdańsk
25.11 – Olsztyn
30.11 – Kraków
01.12 – Rzeszów
07.12 – Bydgoszcz
08.12 – Szczecin, Peron 5
09.12 – Zielona Góra, Kawon
14.12 – Bielsko-Biała
15.12 – Sosnowiec
20.12 – Warszawa
21.12 – Ostrów Wielkopolski

Za trasę nie jest odpowiedzialny jeden organizator.  W zależności od miasta, odpowiedzialni są za to sami artyści, domy kultury, agencje. Koncert w krakowskim Klubie Studio organizuje Fundacja Academica. Bilety są jeszcze w sprzedaży!