Koncert Chóru Czarownic na 100-lecie praw kobiet w poznańskim Zamku

Koncert Chóru Czarownic na 100-lecie odzyskania praw kobiet
fot. Kasia Teinert

Zapraszamy serdecznie na Koncert Chóru Czarownic, który odbędzie ku czci setnej rocznicy uzyskania praw wyborczych dla kobiet w Polsce pod tytułem Kobieta Niepodległa – 100 lat praw wyborczych kobiet.

Ten wyjątkowy koncert/spektakl odbędzie się 18 grudnia 2018 roku w poznańskim CK ZAMEK. Rozpocznie się o godzinie 19:00. Bilety dostępne są w kasie CK ZAMEK, CIM czy na stronie bilety24.pl.

Koncert Chóru Czarownic na 100-lecie odzyskania praw kobiet
fot. facebook.com/Chorczarownic/photos

Zaledwie od 100 lat – tak, tylko 100 lat – kobiety mają prawo do głosowania. To dzięki naszym prababkom my – kobiety – możemy decydować o losach naszego kraju. Dzięki ich uporowi, determinacji i odwadze! Pewnie nie raz usłyszały od przeciwników, że są czarownicami i bywały odsyłane tam, gdzie ich miejsce – zwykle była nim kuchnia. Koncert w Zamku będzie pięknym podziękowaniem za to wszystko, co zrobiły na kobiet inne kobiety sto lat temu. Chór ma rozpalić ogień, dając z siebie wszystko, żeby dotrzeć do serc widzów zgromadzonych w Sali Wielkiej Zamku.

Zespół Chór Czarownic

Do założenia chóru artyści do niego należący zostali zainspirowani miejscem, z którego pochodzą, a w którym to pierwsza kobieta w Polsce została oskarżona o czary i następnie spalona na stosie. W skład wchodzą muzycy akompaniujący chórowi na scenie oraz zespół wokalny, na który składają się kobiety wykonujące różne zawody. Ich śpiew możemy określić jako punkowy i gniewny. Śpiewają głośno, możemy wyczuć od nich autoironię i mądrość. Wywołują niesamowite emocje. Historia, którą opisują jest ponadczasowa i uniwersalna. Pieśni, które śpiewają, są szczere, czułe, intymne i domowe, ale jednocześnie gwałtowne i buntownicze.

O Chórze powiedzieli:

Chór Czarownic już zmienia Polskę.

Adam Wajrak

Występ chóru to spektakularna, gniewna klątwa rzucona na patriarchat (…) Podczas występów chóru publiczność spontanicznie wstaje i przyłącza się do śpiewu. Towarzyszą temu niezwykle intensywne emocje: poczucie wspólnoty, jednocześnie groza i nadzieja.

Agnieszka Graff

Chór Czarownic to ZJAWISKO… niesamowicie mocne, mistyczne i fizjologiczne…Jest sakrum i jest profanum…wyszeptane i wykrzyczane.

Bogna Czałczyńska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here