Koncert Kayah i Bregović w Warszawie [zapowiedź]

Kayah i Bregović
fot. materiały prasowe

Po świetnie przyjętych koncertach duetu Kayah – Bregović z 2017 roku, ponownie będzie okazja do wysłuchania piosenek z kultowego już albumu Kayah i Bregović. Artyści zagrają już 5 października na warszawskim Torwarze.

Koncert Kayah i Bregović w Warszawie

Kayah i Bregović to zdecydowanie jeden z najważniejszych duetów w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Duet wystąpi na scenie warszawskiego Torwaru 5 października, a podczas koncertu zaprezentuje repertuar z kultowej płyty – Kayah i Bregović, która została wydana prawie dwie dekady temu. Na albumie znalazły się takie hity, jak Śpij kochany, śpij, Prawy do lewego czy Nie ma, nie ma ciebie.

Kayah i Bregović – Prawy do lewego!

Lata lecą, a utwory z tego albumu nadal podbijają serca kolejnych pokoleń, o czym świadczy odbyta niedawno fantastyczna trasa koncertowa, w ramach której Kayah i Goran zagrali razem 8 koncertów w 7 polskich miastach. Na ich występy przybywały tłumnie całe rodziny. Wtedy fani wraz z Kayah śpiewali ponadczasowe Śpij kochany, śpij, Jeśli Bóg istnieje, oraz Byłam Różą. Również teraz liczymy na niezapomniane emocje, wspaniałą muzykę i być może nowe aranżacje legendarnych utworów.

Data: 5.10.2018
Otwarcie bram: 18:00
Start: 19:30
Miejsce: COS Torwar

Organizatorem koncertu jest agencja koncertowa Follow The Step, a ostatnie bilety dostępne są TUTAJ.

Kultowy album Kayah i Bregović

Album Kayah i Bregović został wydany 12 kwietnia 1999 roku. Muzycznie zawiera połączenie współczesnego popu i folkloru bałkańskiego z rodzimą tradycją ludową. Na płycie słyszymy muzykę góralską, cygańską, śpiewy biesiadne. Wokalistą i autorką wszystkich tekstów jest Kayah. Goran Bregović jest autorem muzyki i producentem. Na krążku znajdują się fragmenty utworów znanych z płyt Bregovicia z muzyką do filmów Emira KusturicyUnderground, Arizona Dream i Czas Cyganów. Udziela się tu jego słynna cygańska orkiestra weselno-pogrzebowa.

Album stał się jednym z największych sukcesów lat 90, zarówno pod względem artystycznym jak i komercyjnym. Płyta zbierała bardzo dobre recenzje i sprzedała się w nakładzie ponad 700 tysięcy egzemplarzy, zdobywając status diamentowej płyty. Sukces wydawnictwa w Polsce doprowadził do jej wydania w krajach europejskich w 2000 roku. Przyjemność z poznawania muzyki duetu mieli słuchacze we Włoszech, Hiszpanii, Francji, Turcji, Grecji, Czechach, Słowenii i Chorwacji, a także w Izraelu. Szczególnie ciepło album został przyjęty We Włoszech, gdzie płyta w pierwszych dwóch tygodniach sprzedaży uplasowała się na 7. miejscu i osiągnęła tam rekordowy poza Polską nakład.

Nagrody dla duetu Kayah i Bregović

W 2000 roku Kayah została nominowana do Fryderyków w pięciu kategoriach, z których triumfowała w kategoriach: wokalistka roku, album roku pop oraz teledysk roku, za utwór Prawy do lewego. W tym samym roku Kayah zdobyła również cztery Superjedynki, będąc najlepszą wokalistką roku oraz nagrywając przebój roku, najlepszy teledysk i najlepszą płytę pop.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o