Za zachodnią granicą #1: Koncert CHVRCHES w Berlinie

koncert CHVRCHES

Jeden z najpopularniejszych synth-popowych zespołów ostatnich lat kontynuuje trasę koncertową promującą album Love Is Dead. Jednym z przystanków będzie berliński Tempodrom. Koncert CHVRCHES odbędzie się 7 listopada.

Rynek koncertowy w Polsce z roku na rok jest coraz silniejszy. Organizowane tu są uznawane na zachodzie festiwale, posiadamy coraz lepszą infrastrukturę, przez co największe gwiazdy chętnie odwiedzają nasz kraj podczas promocji swoich płyt. Niestety, bywają momenty gdy artyści, nawet Ci popularni omijają Polskę szerokim łukiem. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku CHVRCHES, którzy, mimo że mają u nas sporo fanów i całkiem nieźle prezentowali się podczas koncertów festiwalowych, to nie zdecydowali się na promocję płyty u nas podczas jesienno-zimowej trasy klubowej. Na szczęście, za naszą zachodnią granicą zespół zaplanował aż pięć koncertów. Koncert CHVRCHES będą mogli zobaczyć ludzie w Kolonii, Berlinie, Hamburgu, Stuttgarcie oraz Monachium.

Koncert CHVRCHES w Berlinie

Nas najbardziej interesuje koncert w stolicy Niemiec. Koncert odbędzie się w niesamowicie klimatycznym Tempodromie, gdzie nie raz byliśmy świadkami niezapomnianych koncertów. Występ zaplanowany jest na 7 listopada, a bilety cieszą się  sporym zainteresowaniem, więc nie odkładajcie decyzji na ostatnią chwilę!

CHVRCHES
07.11.18
Berlin, Tempodrom
Bilety zakupisz TUTAJ
Organizatorem koncertu jest Melt! Booking

CHVRCHES, czyli szkocka sensacja

Formacja CHVRCHES została założona w 2011 roku w Glasgow przez Lauren Mayberry, Iaina Cooka i Martina Doherty’ego. Na szerokie wody wypłynęli w 2013 roku, kiedy to BBC umieściło ich na 5. pozycji w plebiscycie BBC Sound of 2013. W marcu 2013 roku wydali ep-kę Recover EP, a jeszcze w tym samym roku pełnoprawny debiutancki album The Bones of What You Believe. Album spotkał się z ciepłym przyjęciem wśród dziennikarzy muzycznych na wyspach. Entuzjastyczne oceny sprawiły, że album otrzymał aż siedem singli: The Mother We Share, Recover, Gun, Lies, We Sink, Under the Tide oraz Tether. Zdecydowaną większość utworów możemy spodziewać się podczas koncertu w Berlinie. Klasę zespołu doceniła legendarna grupa Depeche Mode, powierzając im rolę supportu na czterech koncertach podczas The Delta Machine Tour. To właśnie wtedy trio po raz pierwszy zaprezentowało się polskiej publiczności.

Pierwszy solowy koncert CHVRCHES w Polsce

Na fali popularności CHVRCHES postanowili pójść za ciosem i szybko zabrali się za tworzenie muzyki na kolejny album. Następca debiutu, Every Open Eye miał premierę we wrześniu 2015 roku. Podobnie jak w przypadku The Bones of What You Believe, muzycy odnieśli sukces, zbierając głównie pozytywne recenzje swojego dzieła. Płyta promowana była singlami Leave a Trace, Never Ending Circles, Clearest Blue, Empty Threat, oraz Bury It. Ten ostatni otrzymał specjalną wersję w której wokalnie udziela się Hayley Williams z zespołu Paramore. Podczas promocji albumu zespół zagrał swój drugi koncert w Polsce. Szkocka formacja zagrała na festiwalu Open’er w Gdyni.

Trasa koncertowa Love Is Dead

Aktualnie CHVRCHES promują swój trzeci album Love Is Dead, który został wydany w maju 2018 roku. Pierwszy raz zespół zdecydował się skorzystać z pomocy producenta, gdyż za brzmienie wcześniejszych wydawnictw w całości odpowiadali członkowie kapeli. Co najważniejsze, obecność Grega Kurstina (Adele, Sia, Foo Fighters), to nie jedyna jaka zaszła podczas tworzenia płyty. Wcześniej wszystkie piosenki nagrywane były w Alucard Studios w Glasgow, a w tym przypadku album powstawał głównie w Stanach Zjednoczonych. Do tej pory doczekaliśmy się czterech singli – Get Out, My Enemy z gościnnym udziałem Matta Berningera, wokalisty zespołu The NationalNever Say Die oraz Miracle. Podczas letniej trasy koncertowej trio po raz kolejny zaprezentowało się podczas Open’er Festival. Niestety nasz kraj nie znalazł się w planach koncertowych w okresie jesienno-zimowym, przez co tym bardziej polecamy koncerty zespołu za zachodnią granicą. 

Dlaczego Berlin?

Berlin to jedno z najlepiej skomunikowanych miast w Europie, do którego szybko i tanio dojedziemy korzystając z różnych środków transportu. Dużym zainteresowaniem cieszą się autobusy Flixbus, gdzie za niewielką cenę można dojechać do stolicy Niemiec. W Berlinie funkcjonują dwa lotniska, przez co nietrudno znaleźć dogodny lot. Dodatkowo, dobrze rozbudowana sieć drogowa w Niemczech może zachęcić do podróży na koncert samochodem. Tę opcję polecamy głównie mieszkańcom Wielkopolski i Pomorza Zachodniego. Ważnym atutem, przemawiającym za Berlinem są liczne zabytki, muzea i galerie sztuki. Kto nie miał okazji zwiedzić tego jakże urokliwego miasta, powinien szybko to zmienić.

Poniżej przykładowe odległości z największych miast w Polsce do Berlina.

Warszawa – Berlin 574 km
Poznań – Berlin 272 km
Katowice – Berlin 522 km
Wrocław – Berlin 346 km
Gdańsk – Berlin 506 km
Kraków – Berlin 599 km

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o