Kolejni headlinerzy Open’er Festival 2020!

Headlinerzy Open'er Festival 2020
fot. materiały organizatora

Na nowe ogłoszenia Open’er Festival 2020 przyszło nam trochę poczekać, ale w końcu ekipa Alter Art podała, kogo jeszcze zobaczymy w lipcu w Gdyni.

Kolejni headlinerzy Open’er Festival 2020!

Porcja nowych ogłoszeń dotyczyła festiwalowego czwartku – drugiego dnia imprezy. Poznaliśmy dwójkę co-headlnerów tego dnia. Do składu Open’era dołączyli – bijący rekordy popularności Twenty One Pilots oraz niedoszły headliner tegorocznej edycji – A$AP Rocky. Artyści dołączyli do ogłoszonych wcześniej Taylor Swift i Thoma Yorke’a. Festiwal coraz kolejny odbędzie się w Gdyni na lotnisku Gdynia-Kosakowo. Zarezerwujcie w kalendarzach  daty 1-4.07.2020 – to właśnie wtedy będziemy bawili się na Open’erze!

Twenty One Pilots na Open’er Festival 2020!

Zespół Twenty One Pilots obchodzi w tym roku swoje dziesiąte urodziny. Powodów do świętowania ma sporo, gdyż album Blurryface został oficjalnie okrzyknięty najlepiej sprzedającą się rockową płytą dekady przez magazyn Billboard. To nie jedyny sukces zespołu w ostatnich latach. Utwory takie jak Stressed Out, Heathens czy Ride biły rekordy popularności i przyniosły kapeli wiele branżowych nagród z Grammy, MTV EMA oraz Billboard Awards na czele. Mówiąc o zespole, nie sposób wspomnieć o ich fanach. Aktualnie jest to jeden z największych fanbase’ów w światowej muzyce. Twenty One Pilots bez problemu wyprzedają największe areny koncertowe na świecie, a w przyszłym roku szturmem wezmą najważniejsze festiwale w Europie z naszym rodzimym Open’erem na czele!

Jaka jest muzyka Twenty One Pilots?

Na przestrzeni lat styl muzyczny zespołu mocno ewoluował. W twórczości Tylera Josepha i Josha Duna rock, elektronika, hip-hop i napędzany syntezatorami alternatywny pop łączą się w rzadko spotykanej symbiozie. Natomiast stworzony przez nich klimat muzyczny tylko podkreśla wrażliwą tematykę lęków i zdrowia psychicznego wielokrotnie pojawiającą się w ich utworach. Duet ma na swoim koncie 5 albumów studyjnych. Ostatni, Trench, ukazał się w ubiegłym roku, debiutując na drugim miejscu zestawienia Billboard 200 oraz zdobywając bardzo przychylne recenzje. Album promują m.in. utwory Chlorine oraz My Blood. Jak przyznał Tyler Joseph, zespół już pracuje nad jego następcą. Efekty być może usłyszymy na koncercie podczas Open’er Festival 2020!

Czas na rewanż – A$AP Rocky na Open’er Festival!

Kończący się pomału rok nie był najlepszy dla amerykańskiego rapera. Szwedzki incydent spowodował konieczność odwołania wielu koncertów, w tym tego na Open’erze 2019. Na szczęście dla fanów, po tegorocznej absencji w Gdyni, A$AP Rocky nie poddaje się i dołącza do składu Open’era 2020! Mamy nadzieję, że tym razem artysta dotrze do Gdyni i da koncert godny jednego z głównych gwiazd imprezy.

A$AP Rocky – jeden z najważniejszych artystów współczesnego rapu

Rakim Mayers rozpoczął karierę jeszcze jako nastolatek. W 2007 roku dołączył do słynnego nowojorskiego kolektywu A$AP Mob, od którego pochodzi jego pseudonim artystyczny. Debiutancki mixtape Live.Love.A$AP ukazał się w 2011 roku, a dwa następne albumy Long. Live. A$AP (2011) i At. Long. Last. A$AP. (2015) debiutowały na szczycie zestawienia Billboard 200. Jego ostatni album był jedną z najważniejszych rapowych płyt ubiegłego roku. Testing zjednał krytyków i fanów nowojorskiego rapera, zyskując opinię najbardziej dojrzałego dzieła w dyskografii Flacko, co zresztą sam przyznał w wywiadzie dla magazynu GQ: „Wolę eksperymentować i rozwijać się z moją publicznością. To co teraz robię to nie jest tylko rapowanie – to robienie muzyki”. Blisko godzinny album nie jest przepakowany gośćmi, ale ci, którzy się na nim pojawiają – Moby, Frank Ocean, FKA Twigs czy Skepta – doskonale odnaleźli się w towarzystwie głównego bohatera.

Open’er Festival 2020 – bilety

Aktualnie w sprzedaży znajdują się bilety Early Bird. Ceny będą obowiązywały do 16.12.2019 roku lub do wyczerpania pili promocyjnych biletów. Bilety zakupicie za pośrednictwem strony Open’er Festival lub w portalu eBilet. O tym, czy warto wybrać się na Open’era, możecie przeczytać w naszej relacji z tegorocznej edycji.

  • Karnet 4 DNI – 539 ​​​PLN
  • Karnet 4 DNI + pole namiotowe – 639 PLN
  • Karnet weekendowy (pt + sob) – 419 PLN
  • Karnet weekendowy (pt + sob) + pole namiotowe – 489 PLN
  • Bilet jednodniowy – 299 PLN

Kto może wystąpić na Open’er Festival 2020?