Kolejne ogłoszenia Soulstone Gathering Festival 2018

Kolejne ogłoszenia Soulstone Gathering Festival 2018
fot: oficjalny FB YOB

Listopadowe święto zakwaszonych zielonym dymem dźwięków nabiera rozpędu. Do ogłoszonych wcześniej zespołów dołączyły już cztery kolejne kapele! Jesień w Krakowie zapowiada się imponująco. ZetPeTe zostanie zgruzowane!

Kolejne ogłoszenia Soulstone Gathering Festival 2018
fot: oficjalny FB Soulstone Gathering

Kolejne ogłoszenia Soulstone Gathering Festival 2018 – co, gdzie, kiedy?

W tym roku, wyjątkowo Soulstone Gathering Festival odbędzie się w listopadzie. Ogłoszony jest już headliner pierwszego dnia. Polski zespół, który zasila line-up imprezy to również pierwsza liga ciężkiego młócenia na gitarach. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc poznaliśmy już kolejne, cztery grupy, które wystąpią w Krakowie.

Co: Soulstone Gathering Festival 2018
Gdzie: Kraków, ZetPeTe
Kiedy: 09-10.11.2018
Bilety: więcej informacji niebawem
Kto gra: My Sleeping Karma, Sunnata, Black Salvation, The Necromancers, YOB, Wiegedood

Kolejne ogłoszenia Soulstone Gathering Festival 2018 – zespoły

Black Salvation

Niemiecki kwartet powstał w 2009 roku. Mają na koncie dwa albumy długogrające oraz kilka epek i demówek. Na początku działalności sami wydawali swoją twórczość by wreszcie zwrócić na siebie uwagę większej wytwórni. Ich aktualna wytwórnia to Relapse Records, gdzie wydają między innymi Baroness czy Bongzilla. Każde z wydawnictw cieszy się uznaniem wśród słuchaczy. Ich muzyka to świetne połączenie hard rockowych brzmień z psychodelicznymi smaczkami. Jednak zespół zaczynał od przytłaczającego stonera, co nadal czai się w twórczości Black Salvation.

The Necromancers

Francuska grupa zaczęła swoją działalność w 2016 roku. Już w roku następnym wydali debiutancki album. Na festiwal przyjadą najprawdopodobniej z nowym materiałem. Druga płyta zespołu ma ukazać się w październiku 2018. Wizyta w ZetPeTe będzie ich pierwszą wizytą w Polsce. Grupa jednak zdążyła zdobyć uznanie na europejskich scenach. Niedawni zakończyła się wspólna trasa z zespołem Elephant Tree. Ich muzyka to ciężki rock okraszony mocno okultystycznymi klimatami. Twórczość inspirowana mitologiami, starożytnymi wierzeniami czy kinem grozy to prawdziwa gratka dla fanów mrocznych i pokręconych tematów.

Wiegedood

Belgijskie trio. Zespół powstał pod koniec 2014 roku i ma na koncie dwa longplaye. Muzyka tej grupy to nowość na Soulstone Gathering Festival. Zapomnijcie o przyjemnych, kosmicznych stonerach czy powolnych, osmolonych doomach. Wiegedood to najwyższej jakości black metal. Jest ciężki, agresywny, posępny i ekstremalny. Jest szybki niczym tornado i tak samo niszczycielski. A dla zmylenia przeciwnika bardzo odświeżają ten gatunek, dodając mnóstwo przestrzeni do tej muzyki. Do tego doomowy ciężar. Wyprute wnętrzności po ich występie gwarantowane!

Kolejne ogłoszenia Soulstone Gathering Festival 2018 – YOB!

YOB to legenda ciężkiego stonera, doom metali i w ogóle ciężkiej muzyki. Grupa powstała w 1996 roku i od tej pory niestrudzenie niosą w świat szalone i wspaniałe riffy. Do tej pory nagrali osiem studyjnych albumów długogrających. Ostatni z nich, wydany w Relapse Records, Our Raw Hearts jest wybitny i to właśnie z trasą promującą to wydawnictwo grupa wraca do Europy.

Maciej Juraszek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o