Kendrick Lamar Producentem “Black Panther: The Album”

Kendrick Lamar

Kendrick Lamar i Anthony “Top Dawg” Tiffith wyprodukują album, na którym znajdą się utwory z filmu Marvel Studios pt. “Czarna Pantera”.

Kendrick Lamar będzie odpowiadać za produkcję  „BLACK PANTHER: THE ALBUM”. Płyta będzie zawierać utwory użyte w filmie “Czarna Pantera”.

Warto przypomnieć, że raper jest uważany za jedną z najważniejszych postaci przemysłu muzycznego XXI wieku. Jest jednym ze światowych  liderów pod względem odtworzeń streamingu i sprzedaży płyt. Jest to pierwszy projekt rapera, w którym angażuje się w muzykę związaną z filmem.

Muzyk został wybrany przez reżysera filmu Ryana Cooglera, który nie szczędzi pochwał dla rapera:

Jestem zaszczycony mogąc pracować z tym niezwykłym artystą. Jego twórczość jest wielką inspiracją i zawiera wiele wątków wspólnych z naszym filmem. Z niecierpliwością czekam, kiedy świat usłyszy to, co stworzyli Kendrick i TDE.

Kendrick w ciepłych słowach wypowiada się o nowej produkcji Marvel Studios i muzycznym przedsięwzięciu:

‘Czarna Pantera’ studia Marvel to przedsięwzięcie niezwykłe tak pod względem obsady, jak i reżyserii. Rozmach tego filmu świadczy o sile, jaką daje połączenie sztuki i kultury. Jestem bardzo zaszczycony mogąc wnieść wkład moją znajomością produkcji dźwięku i komponowania muzyki do wizji Ryana i Marvela.

Top Dawg dodaje:

Praca nad tak mocnym filmem to wielka szansa.  W TDE wciąż wyznaczamy sobie coraz to nowe cele, więc połączenie sił z Disneyem, Marvelem i ekipą realizującą ‘Czarną Panterę’ idealnie się w taką strategię wpisuje.

O FILMIE

„Czarna Pantera”  młodego następcy tronu Wakandy, T’Chally, który po śmierci ojca powraca do swojego plemienia, by objąć władzę królewską. Wkrótce jednak dawny wróg staje u jego bram i doprowadza do konfliktu, od którego będą zależeć losy nie tylko Wakandy, ale także całego świata. T’Challa musi udowodnić, że jest godzien miana króla i Czarnej Pantery.  W obliczu zdrady główny bohater musi zebrać sojuszników i użyć całej mocy Czarnej Pantery, żeby uratować losy bliskich, plemienia i całego globu.

Informacja prasowa od Walt Disney Studios Motion Pictures

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here