Kayah i Bregović ponownie razem! Zapowiedź wrześniowej trasy koncertowej

Kayah i Bregović po 17 latach przerwy znowu grają razem! Już niebawem rozpoczną trasę koncertową, w czasie któej zaprezentują utwory z ich legendarnej płyty. Bilety jeszcze dostępne! 

Kayah i Bregović

Utwory takie jak: „Prawy do lewego”, „Śpij kochanie, śpij”, „Byłam różą” to wspólny sukces Kayah i bałkańskiego muzyka Gorana Bregovicia. Pochodzą one z płyty “Kayah i Bregović” (1999), która była istną mieszanką wybuchową tamtych czasów. Album to połączenie popu, folkloru bałkańskiego z rodzimą tradycją ludową, była tam też muzyka góralska, cygańska, śpiewy biesiadne, a nawet i kolęda „Bóg się rodzi”. Krążek sprzedał się w liczbie ponad 700 tysięcy egzemplarzy osiągając status diamentowej płyty. Po wielkim sukcesie w Polsce nadszedł czas na promowanie jej za granicą. Płytę wydano w Hiszpanii, Francji, Turcji, Grecji, Izraelu, Czechach, Słowenii, Chorwacji i we Włoszech (gdzie zajął siódme miejsce na liście bestsellerów). Para została doceniona podczas rozdania Fryderyków 1999. Wygrali w kategorii płyta roku oraz wideoklip roku. Sama Kayah została tam “wokalistką roku”. Rok później zdobyli kolejny sukces podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w kategoriach: najlepsza wokalistka, przebój roku („Śpij kochanie, śpij”), najlepsza płyta (Kayah i Bregović) oraz najlepszy teledysk („Prawy do lewego”).

 

Klip “Prawy do lewego” został nagrodzony Fryderykiem (1999) oraz Superjedynką (2000).

Terminy i miejsca koncertów:

14.09.2017 – Łódź, Wytwórnia

15.09.2017 – Gdynia, Gdynia Arena

16.09.2017 – Szczecin, Azoty Arena

18.09.2017 – Poznań, MTP II

19.09.2017 – Wrocław, Hala Orbita

21.09.2017 – Kraków, Hala Wisły

22.09.2017 – Warszawa, Progresja

23.09.2017 – Warszawa, Progresja (dodatkowy koncert)

Bilety

Na koncert w Warszawie rozeszły się w zawrotnym tempie, dlatego ogłoszono drugi występ dzień później. Na ten bilety także zostały wyprzedane. Szczęście mają fani z innych miast, gdyż na pozostałe koncerty można jeszcze kupić wejściówki. Są dostępne w sklepach: Empik, Media Markt, Saturn oraz na stronach internetowych: biletomat.pl oraz eventim.pl.

 

Grafika pochodzi z oficialnego fanpage’u artystki na Facebooku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o