Już 20 grudnia premiera nowej płyty Bass Astral x Igo!

Bass Astral x Igo

“ORELL” będzie dostępny w pre-orderze od 10 grudnia. Duet zagra swój ostatni koncert w tym roku 18 grudnia w warszawskiej Proximie.

Bass Astral x Igo to projekt, który zgotował polskim słuchaczom małą rewolucję na scenie muzyki elektronicznej. W bitach możemy doszukać się wpływów Daft Punk, Childish Gambino, rocka, muzyki techno, czy czysto housowych brzmień. Dzięki różnorodności stylistycznej prezentowanych bitów zachrypiony wokal Walaszka może w pełni wybrzmieć. Wokalista pokazał, że jest wszechstronny i bardzo dobrze operuje barwą w zależności od podkładu i tekstu. Kolorytu nadaje melorecytacja, wokalizy, czy znane z dokonań rockowych wykrzyczenia. Wyróżnia się interpretacja tekstów, które tak jak w Clock Machine, są po prostu bardzo dobre.

Poznaj zespół!

Bass Astral x Igo to elektroniczny duet, który tworzą Kuba Tracz (producent) i Igor Walaszek (wokal) – znani z zespołu Clock Machine. Skąd nazwa? Bass Astral to pseudonim, który Kuba Tracz wymyślił, bo w swoim plecaku trzymał cały sprzęt potrzebny do robienia bitów i skojarzył to z plecakiem jednego z bohaterów Toy Story. Igo to po prostu skrót imienia wokalisty. Dwaj muzycy znani z hardrockowych brzmień rozpoczęli projekt, w którym to Tracz zajmuje się komponowaniem bitów, a Walaszek śpiewa. Jest to niecodzienne przejście międzygatunkowe między muzyką gitarową a robioną stricte na komputerze. Na tyle pochłonęło to Kubę Tracza, że całkowicie poświęcił się muzyce elektronicznej i Clock Machine musiało znaleźć nowego basistę.

O nowej płycie:

Tu oddajmy głos zespołowi:

“Nasza muzyka sklasyfikowana jest jako elektroniczna, ponieważ używamy do jej tworzenia komputera. Jednocześnie na polskiej scenie tak unikatowa, że wszelkie porównania nie mają większego sensu. Można by rzec że ta płyta brzmi jak Lenny Kravitz, Boys Noize, Gotye, Childish Gambino, Woodkid, Nicolas Jaar, Jean-Michele Jaar, Bonobo, Paul Kalkbrenner, Fritz Kalkbrenner, Pearl Jam, Gus Gus, Black Keys, Justice, Portishead, Daft Punk, Kavinsky, Arctic Monkeys, Chet Faker, Adelle, Bee Gees i Mrozu, tylko trochę inaczej. […] “

Więcej szczegółów i pre-order

Czego się spodziewać na koncertach? Sami zobaczcie! Już 18 grudnia duet poderwie do tańca klub Proxima w Warszawie.

BILETY