Juwenalia UEK 2018 – działo się! [relacja]

Juwenalia UEK 2018
Juwenalia UEK 2018! Fot. Aleksander Lachowicz

Jak co roku, Uniwersytet Ekonomiczny pokazał klasę. Tegoroczny Koncert Główny był listą prawdziwych gwiazd – zagrali m.in. O.S.T.R., XXANAXX czy R3HAB. Sprawdźcie jak było na tegorocznych juwenaliach UEK!

Juwenalia UEK, czyli koncertowe szaleństwo, na kampus Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zawitały już po raz dziesiąty. Jako pierwsi na scenie pojawili się Otsochodzi, a potem Rado Radosny oraz Astek, czyli łódzki duet, znany jako Dwa Sławy.

Zaraz po nich studencką publiczność rozgrzały dźwięki xxanaxx. Klaudia Szafrańska i Michał Wasilewski to naprawdę niesamowite połączenie, zwłaszcza gdy za klawiszem pojawia się Wojtek Baranowski, a do perkusji zasiada Gniewomir Tomczyk. Zespół wykonał kilka spokojniejszych numerów, takich jak Garden, ale i parę “rytmiaczków”. Xxanaxx zdecydowanie zaczarował publiczność i nie ukrywam, że to właśnie ich występ najbardziej przypadł mi do gustu – wielka szkoda, że nie trwał dłużej!

Zdaje się jednak,

że to Adam Ostrowski był tym, na kogo studenci czekali najbardziej. O.S.T.R. na juwenaliowej scenie stworzył absolutny ogień. W drodze po szczęście czy All my life to kawałki, na które ciężko jest zareagować inaczej niż z wielkim entuzjazmem. Prawdziwą przyjemność sprawiło mi również usłyszenie na żywo stosunkowo świeżego kawałka Alcatraz – kto już słyszał, ten wie, że zachwycająco niski głos Adama w refrenie brzmi jak czysta poezja.

Sceną nieco później zawojowali najpierw Skytech & Fafaq, a następnie tegoroczny headliner, czyli R3HAB. W roli konferansjera z mniejszym lub większym powodzeniem sprawdzał się Karol Paciorek. Zdaje się zresztą, że organizatorzy z sentymentem wspominają Lekko Stronniczych – w końcu dwa lata temu na juwenaliowej scenie pojawił się Włodek Markowicz.

Juwenalia UEK 2018

zdecydowanie przejdą do historii, jako jedna z najlepszych studenckich imprez. Sprawdzając oficjalny line up aż chciało się powiedzieć: “Mają rozmach…!”. No i mieli – taki event nie zdarza się zbyt często. Aż strach pomyśleć kogo organizatorzy zaproszą za rok, żeby przebić tegoroczną, jakże wybuchową mieszankę.

Pamiętajcie, że już niebawem rozpoczynają się także Juwenalia Krakowskie! Bilety na wydarzenia możecie zgarnąć w naszym konkursie.

Juwenalia Krakowskie 2018 – wygraj bilety na koncerty! [konkurs]