Juwenalia Poznań 2019 [fotorelacja]

Juwenalia poznańskie 2019

Za nami juwenalia poznańskie 2019, które odbyły się między 23 a 25 maja w parku im. Jana Pawła II na Wildzie w Poznaniu. Przez trzy dni studenci mogli świętować słuchając różnorodnej muzyki.

Juwenalia wystartowały w czwartek, wtedy to odbył się Wielki Pochód oraz pierwsze koncerty na dużej oraz małej scenie juwenaliowej. W czwartek studenci dostali również symboliczny klucz do miasta.

Drugi dzień juwenaliów

Piątek – mogłoby się zdawać, że do parku zawitają tłumy studentów, bo w końcu do nich należy miasto przez te trzy majowe dni. Niestety, frekwencja się zmieniała przez ten wieczór, główną gwiazdą był duet Kev Fox/Smolik, który nie cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności, a szkoda. Tuż przed tym wyjątkowym duetem zebranych pod sceną rozbujał charyzmatyczny zespół Clock Machine! Grupa obecnie przedstawia, w dużej mierze, swój nowy krążek Prognozy. Natomiast przed chłopakami, na scenie pojawiła się Bovska ze swoim niewielkim aczkolwiek oryginalnym repertuarem. Dzień rozpoczęli DJ Jasiu, dzięki któremu można było rozgrzać się tańcząc oraz Kasia Tontor, której koncert wprowadził nas z delikatny soulowy nastrój.

Juwenalia poznańskie 2019 – zakończenie

Piękna sobota. Na scenie znów kilka zespołów: Late Nights, Prohibicja, Beata i Bajm oraz Vogule Poland. Skład sobotniej imprezy musiał być dobrym wyborem. W niektórych miejscach parku ciężko było przejść. Impreza zgromadziła wiele studentów, a także i osoby, które lata studenckie mają daleko za sobą. Podczas koncertu Beaty i Bajmu grupki ludzi kumulowały się nawet poza ogrodzeniem terenu imprezy. Tuż przed wyjściem gwiazd wieczoru było czuć napięcie, ogromna publiczność nie mogła się doczekać występu Bajmu. Jednak prowadzący juwenaliów przeciągali bardzo długo, natomiast trzeba im przyznać, że mieli dobre intencje. Oczekiwanie na koncert umilił nam filmik stworzony przez organizatorów eventu dla swoich mam! Po filmie, prowadzący, powiedział, że teraz każdy wyciąga telefon i dzwoni do mamy, a wspólnie zrobimy dla nich wielki hałas. Mimo imprezy dobrze pamiętać o tym co jest ważne.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z piątku i soboty: