Juwenalia Poznań 2019 – pochód i pierwsze koncerty [fotorelacja]

Juwenalia Poznań 2019
fot. Natalia Nazar

Juwenalia Poznań 2019 przeszły do historii. Największe wydarzenie studenckie w stolicy Wielkopolski trwało 3 dni – od 23 do 25 maja. Skupmy się jednak na jego pierwszym dniu, w trakcie którego uczestniczyliśmy w Wielkim Pochodzie Juwenaliowym oraz w pierwszych koncertach.

W czwartek 23 maja studenci wszystkich uczelni poznańskich przeszły ulicami miasta w Wielkim Pochodzie Juwenaliowym. Uczestnicy wyruszyli o 18:00 z placu Mickiewicza tuż po oficjalnej inauguracji i przemówieniu Rektora UAM prof. Andrzeja Lesickiego. Motywem przewodnim pochodu były seriale, dlatego mogliśmy oglądać postacie z Kuców z Bronksu, Stranger Things, Smerfów, Narcos, Scooby Doo czy Gry o tron. Po przejściu przez ulice takie jak św. Marcin, Kościuszki, Górną Wildę aż do Parku im. Jana Pawła II na Łęgach Dębińskich studenci mogli rozpocząć juwenaliowe szaleństwo w trakcie pierwszego koncertu tego dnia. Na scenie grał właśnie zespół MOLK. Później dopiero zostały ogłoszone wyniki, według których zwycięzcami pochodu zostali studenci Uniwersytetu Przyrodniczego. To właśnie oni prezentowali się najlepiej, jako że przebrali się za postaci cieszącego się największą popularnością serialu Gra o tron.

 

Zdjęcia przygotowała Jagoda Haloszka.

Pierwszy dzień koncertów i wielkie otwarcie

Na początek na dużej scenie mogliśmy posłuchać delikatnych dźwięków zespołu MOLK. Następnie na scenie pojawił się Zimnv, który rozbujał publiczność. Potem pojawili się Brodacze Live Act, którzy rewelacyjnym brzmieniem instrumentów na żywo oraz dodanymi do tego dźwiękami elektronicznymi zabrali publiczność w piękną podróż. Po pierwszych trzech koncertach i przed gwiazdą wieczoru byliśmy świadkami oficjalnego otwarcia Juwenaliów Poznań 2019. Wiceprezydent Poznania Katarzyna Kierzek-Koperska przywitała wszystkich zebranych pod sceną, oczekujących na Palucha, i przekazała studentom klucz do miasta.

Wieczór zwieńczył koncert Palucha – poznańskiego rapera, działającego już od 2004 roku. Pod sceną zebrało się mnóstwo fanów artysty, którzy wraz z nim głośno śpiewali i bujali się w rytm muzyki. Artysta jako gwiazda wieczoru sprawdził się świetnie, przyciągnął rzeszę fanów i z wielką pompą doprowadził pierwszy dzień juwenaliów do końca.

 

Zdjęcia przygotowała Natalia Nazar.