Joyner Lucas i Logic – nowe single

Kilka dni w temu w sieci pojawiły się dwie piosenki promujące płyty – Logica i Joynera Lucasa. W środowiskach często porównuje się ich styl, wzorujący się na ich idolu – Eminemie. W niedługim czasie będzie można się przekonać, kto wypadł lepiej. Póki co możemy jedynie czekać z niecierpliwością na owoce ich pracy i słuchać nowo wydanych singli.

Joyner Lucas powraca z drugim singlem Devil’s Work zapowiadającym album ADHD. Raper z  Massachusetts po niemal 6-miesięcznej przerwie wraca z nowym singlem Devil’s Work. Joyner Lucas jest głownie kojarzony z pojawienia się na płycie Eminema Kamikaze na kawałku Lucky You, a także kontrowersyjnej piosenki Im’ Not Racist. Jego ostatni mixtape 508-507-2209 zgarnął dobre recenzje, a także miał niezłe miejsce w notowaniu tygodnika Billboard. Sam raper w wywiadach mówi, że Eminem jest jego największym autorytetem i najbardziej się na nim wzoruje. Artysta właśnie pracuje nad nowym albumem ADHD, który zapowiadał już w październiku. Jak mówi sam Joyner, album będzie w pełni niezależny, stworzony bez pomocy dużych wytwórni (Lucas był poprzednio członkiem Atlantic Records). Data płyt nie jest póki co znana.

Żale do Boga

Utwór Devil’s Work jest pełen rozpaczy. Jest swego rodzaju zapytaniem do “Wszechmocnego Boga”, dlaczego tak wielu wybitnych dla kultury afroamerykańskiej ludzi umiera. Wymienia miedzy innymi legendy hip-hopu jak Big Puna, Eazy-E, Nipseya, 2paca. Jednakże wspomina też o osobach zasłużonych dla ruchu afroamerykańskiego takich jak Martin Luther King i Malcolm X. Nie zapomina oczywiście o zwykłych obywatelach, zabijanych na ulicach. Joyner oprócz tego domaga się, żeby zamiast zabierać niewinnych i wybitnych ludzi, zając się tymi złymi. Wymienia tutaj chociażby R. Kelly’ego, artystę oskarżonego o molestowanie. Można odnieść wrażenie, że raper wydaje się nienawidzić Boga za to, co zrobił. Czuje się jednak tylko zagubiony i zdezorientowany w dzisiejszym  świecie. Rozumie że Bóg nie jest zły, a może wystawiać ludzi na próbę. Może być to w rzeczywistości  działanie tytułowej Devil’s Work. Póki co kawałek zdobywa popularność i uznanie (na swojego Instagrama wrzuciła go nawet Rihanna). Wynika to prawdopodobnie z  tego, że raper stworzył utwór, który stara się odpowiadać na pytania zadawane przez społeczność afroamerykańską w Stanach Zjednoczonych.

Mord Logica na raperach

Istotnie oprócz kawałka Joynera, w internecie popularność zdobywa niespodziewana kolaboracja Eminema i rapera z Maryland Logica w piosence Homicide. Singiel zapowiada nową płytę Confessions of a Dangerous Mind Warto zaznaczyć że była to długo wyczekiwana kolaboracja pomiędzy dwoma raperami. Tym bardziej, że Eminem jest wielkim idolem Logica. Oprócz tego, że utwór jest atakiem na nową szkołę rapu, to jest także laurką dla starej szkoły. Logic naśladuje flow Eminema, a także próbuje się do niego porównywać. Co jednak bardzo rzuca się w oczy to, że oprócz ultra szybkiego nawijania, Logic nie potrafi wprowadzić ciekawego storytellingu. Można śmiało stwierdzić, że cała piosenka opiera się na nawiązaniach (parodia piosenki Slim Shady lub końcówka parodiująca Eminema). Sam Em też nie wprowadza niczego nowego do piosenki oprócz kilku gier słownych.

Czego się można spodziewać po nowych albumach?

Zdecydowanie obaj panowie zrobili dużo szumu przez ostatni czas. Każdy z nich musi pokazać czy jest gotowy przeskoczyć wysoko zawieszoną poprzeczkę. Joyner przede wszystkim musi pokazać, że Eminem co do niego się nie mylił. W porównaniu z Logic’iem, Joyner nie ma takiej imponującej dyskografii. Wszystko będzie zależało od jego nowej płyty. Natomiast raper z Maryland powinien pokazać, że dalej potrafi tworzyć solidne albumy jak na przykład Under Pressure. Tym bardziej, że ostatnie dwie płyty Everybody i Supermarket były zjechane przez krytyków. Patrząc na single Logic’a można jednak zwrócić uwagę, że będzie starał się nawiązywać do swoich świetlanych początków. W kwestii Joynera Lucasa można się spodziewać, że płyta może być bardzo osobistą podróżą po życiu rapera (tytuł ADHD ma nawiązywać do odrzucenia jego osoby w przeszłości). Teraz jedynie możemy czekać na ogłoszenie dat premier płyt obydwu raperów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here