Jazz Jamboree 2019 | Program

Jazz Jamboree

Jazz Jamboree 2019 | 24-27 października

Na scenie warszawskiego Klubu Stodoła wystąpią: John McLaughlin & the 4th Dimension, Marek Napiórkowski, Get The Blessing czy Melanie De Biasio. Koncerty w ramach tegorocznej festiwalu rozpoczną się 24 października!

Jazz Jamboree to jeden z największych i najstarszych festiwali jazzowych w Europie. Od samego początku odbywa się w Warszawie, a organizatorem jest Adamiak Jazz. Mariusz Adamiak zajmuje się także organizacją festiwalu Warsaw Summer Jazz Days. Jazz Jamboree od samego początku przyciągał największe nazwiska jazzowego świata. W latach 60. w Warszawie zagrał m.in. Krzysztof Komeda, a najgłośniejszym koncertem lat 80. był występ samego Milesa Davisa. Co więcej, warto wspomnieć o Davisie o tyle, że 17 sierpnia obchodziliśmy 60. rocznicę wydania Kind Of Blue, absolutnie ponadczasowego i kultowego albumu, który do dziś porywa miliony słuchaczy na całym świecie.

Podobnie jak Jazz nad Odrą warszawski festiwal co roku opatrzony jest wyjątkową oprawą graficzną.  Tak prezentuje się jeden z tegorocznych plakatów autorstwa Andrzeja Pągowskiego:

Znalezione obrazy dla zapytania jazz jamboree 2019

Jazz Jamboree 2019 PROGRAM

W tym roku w programie wyróżnia się z pewnością John McLaughlin z niesamowitym zespołem The 4th Dimension. Wiosną Brytyjczyk zagrał fenomenalny koncert w krakowskim Teatrze Variete. McLaughlin współpracował z Milesem Davisem, Al di Meolą, Paco de Lucia i współtworzył kultowe zespoły Mahavishnu i Shakti. The 4th Dimension to bardzo dynamiczny zespół, który wprost uwielbia szalone improwizacje, wirtuozerię i polirytmię.

Z pewnością jednym z najciekawszych występów będzie koncert zespołu Get The Blessing, założonego przez muzyków Portishead – perkusista Clive Deamer i basista Jim Barr. Skład uzupełnili: Pete Judge (trąbka) i Jake McMurchie (saksofon). Źródłem ich muzyki jest nowoczesna improwizacja czy fascynacja Ornette Colemane’em.

24 października 19:00 Klub STODOŁA

Kuba Więcek & Gawęda Quintet feat. Ralph Alessi

Spice of Life Trio: Jamaaladeen

Tacuma/Artur Majewski/Vasco Trilla

Get The Blessing

25 października 19:00 Klub STODOŁA

Silent Witness:Mieko Miyazaki

Loup Barrow

Bond Marek Napiórkowski “HIPOKAMP” feat.Mino Cinelu i Adam Pierończyk

EABS feat. Tenderlonious

26 października 19:00 Klub STODOŁA

Melissa Aldana Quartet

Melanie De Biasio

Lucky Peterson & The Organizations feat.Tamara Tramell

27 października 19:00 Klub STODOŁA

Jean – Luc Ponty “The Atlantic Years”

John McLaughlin & the 4th Dimension

7 listopada 20:00

Bemowskie Centrum Kultury Mark Ribot „Songs Of Resistance”

Bilety już są dostępne!

BILETY ELEKTRONICZNE

Zakup biletów:
www.adamiakjazz.pl
www.empik.pl
www.ebilet.pl
www.eventim.pl
www.stodola.pl

Informacja stała : +48 601327634

Sasha Strunin. Autoportrety – Białoszewski jazzowo

Kind Of Blue | Album, który się nie zestarzał