Lech Janerka wystąpi w Poznaniu

fot. Jacek Poremba, Materiały prasowe CK ZAMEK

Lech Janerka wystąpi w CK Zamek, w Poznaniu. Koncert towarzyszy 29. urodzinom najstarszej w Poznaniu, studenckiej rozgłośni radiowej – Radio Afera.

Lech Janerka na polskiej scenie rockowej pojawił się pod koniec lat 70. zakładając zespół Klaus Mitffoch, z którym nagrał legendarną płytę o tym samym tytule. Od 1986 roku, po odejściu z zespołu, muzyk rozpoczął działalność solową, wydając 12 albumów. Ostatnim jest krążek Plagiaty, który ukazał się w lutym 2005 roku. Od tamtej pory fani czekali na premierowy materiał legendarnego muzyka. Marzenia wielbicieli muzyki Janerki po długim czasie zostały spełnione. W 2019 roku muzyk wydał singiel Zabawawa, który jest zapowiedzią pierwszego od 14 lat albumu.

Odpowiedzialnym za muzykę jest Damian Pielka (Muchy, Pogodno, zespół Lecha Janerki).  Słowa napisał Lech Janerka, a o oprawę graficzną zadbała Ola Mleczko. Singiel oparty został na hipnotycznym, transowym rytmie perkusji, przetworzonych partiach wiolonczeli i gitary akustycznej, połączonych z nowoczesnym, elektronicznym brzmieniem.

Jak możemy przeczytać w opisie utworu, Zabawawa to przedsmak tego, co znajdziemy na nowym wydawnictwie. Janerka w swoim stylu komentuje rzeczywistość i aktualną sytuację w przeddzień wyborów do Europarlamentu.

 

Lech Janerka w Poznaniu

Muzyk wystąpi 23 listopada w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Koncert towarzyszy 29. urodzinom najstarszej w Poznaniu, studenckiej rozgłośni radiowej – Radio Afera. Bilety na koncert można kupić w cenie 55 zł (przedsprzedaż) / 65 zł (w dniu koncertu). Miejsca są tylko stojące. Wejściówki dostępne są na stronie bilety24.pl. Koncert rozpoczyna się o godz. 19.

Ralph Kamiński zapowiada płytę “Młodość”!