Jan Garbarek Group feat Trilok Gurtu wystąpią w Poznaniu

Jan Garbarek Group
fot. facebook.com/events/574793659669416

30 czerwca w poznańskiej Sali Ziemi będziemy gościć jednego z najznakomitszych saksofonistów w historii muzyki jazzowej. Po ośmiu latach przerwy do stolicy Wielkopolski powraca Jan Garbarek. Będą mu towarzyszyć wybitni muzycy.

Jedno z największych wydarzeń jazzowych w Wielkopolsce w 2019 roku odbędzie się w Sali Ziemi w Poznaniu 30 czerwca. Na scenie pojawi się Jan Garbarek, a wraz z nim wystąpią: niemiecki klawiszowiec – Rainer Brüninghaus, Brazylijczyk Yuri Daniel grający na basie elektrycznym oraz hinduski mistrz perkusji – Trilok Gurtu.

Bilety w cenach 140 – 244 złotych wciąż są dostępne. Można je kupić na stronach internetowych: interticket.plbiletomat.plkupbilecik.pleventim.pl oraz tobilet.pl, ale i w punktach stacjonarnych: Centrum Informacji Kulturalnej w Poznaniu, ul. Ratajczaka 44, Salony sieci EMPIK, Księgarnia PWN, ul. Mielżyńskiego 27/29, Książnica Polska, Księgarnia Jedynka, Al. Marcinkowskiego 2 i Salon Muzyczny Riff Poznań, ul. Zielona 8.

Od godziny 19:00 będzie można wejść do Sali Ziemi, a koncert rozpocznie się o 20:00.

Jan Garbarek – jazzowa legenda

Nie ma drugiego takiego artysty jak Jan Garbarek. Jego koncerty na długo zostają w pamięci. Muzyka Garbarka jest zarazem prosta i złożona. Artysta komponuje utwory poważne, zabawne, oszczędne, ale i skomplikowane, pogrążone w zadumie. Brzmienie saksofonu Garbarka jest jego znakiem firmowym, to, co gra, możemy określić szeroko pojętym mianem jazzu. Nie jednak ma granic, popularność saksofonisty sięga różnych gatunków muzycznych, a to wszystko dzięki współpracy z Keithem Jarrettem i z Hilliard Ensemble, ale i licznym nagraniom koncertowym. Słuchając go możemy zauważyć fascynację twórczością ludową i etniczną, możemy też wyczuć zamiłowanie do podróży w czasie i przestrzeni.
Koncerty na żywo wzbudzają wiele emocji, rozgrzewając publiczność od środka. Pomagają przenieść się do innego wymiaru, prowadzą do muzycznej ekstazy. Nie można się nudzić w trakcie tak znakomitego wydarzenia, dlatego występu Garbarka nie można przeoczyć. Zwłaszcza że artysta tak rzadko przyjeżdża do Poznania (ostatni raz zagrał w 2011 roku w kościele Ojców Dominikanów).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o