JAKUB WOCIAL W HARENDZIE: ZAPOWIEDŹ

Już 14 czerwca odbędzie się wyczekiwany przeze mnie koncert Dream of Broadway, podczas którego wystąpi Jakub Wocial. Odbędzie się on w warszawskim klubie Harenda. Artysta zaprezentuje najważniejsze w jego życiu utwory musicalowe.

Mimo młodego wieku, Jakub Wocial ma już ogromne doświadczenie. To właśnie ono w połączeniu z niebywałym talentem sprawiło, że jest profesjonalnym i charyzmatycznym artystą. Zadebiutował w wieku osiemnastu lat na deskach Teatru na Woli w spektaklu Chłopcy z placu broni, a w roli producenta – już rok później, w The Phantom of the Opera. Z życia Upiora w Palladium Stage (założony przez niego niezależny teatr). Roman Polański wybrał go do roli Herberta – zagrał zarówno w polskiej, jak i niemieckiej premierze Tańca Wampirów. Przez sześć lat pracował dla niemieckiej agencji Stage Entertainment. Występował na scenach Theater des Westens w Berlinie, Metronom Theater Oberhausen i Palladium Theater w Stuttgarcie. W 2012 roku przyjął propozycję Dyrektora Teatru Rampa i objął stanowisko kierownika artystycznego sceny muzycznej. Od tej pory zrealizował tam musicale: Rent, Rapsodia z Demonem i Jesus Christ Superstar. Wyprodukował także dla Rampy koncerty: Broadway Street, Musicalove i The Best of sir Andrew Lloyd Webber.

Obecnie Jakub jest jednym z największych odkryć i nadziei polskiej sceny muzycznej. Założył firmę Broadway w Polsce, pod której szyldem wyprodukował koncert musicalowy Broadway Exclusive. W planach na ten rok ma jeszcze m.in.: Queen tribute w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku (wyjątkowe wydarzenie podczas którego gwiazdy Rapsodii z Demonem zaprezentują przeboje grupy Queen), jesienną premierę Kobiety na skraju załamania nerwowego w Teatrze Rampa (jako producent i reżyser), Les Misérables w Teatrze Muzycznym w Łodzi (wcieli się w rolę Jeana Valjeana) oraz kolejne koncerty w ramach Broadway Exclusive. W ramach Broadway w Polsce zajmie się również produkcją polskiej prapremiery musicalu Parade.

Podczas koncertu w klubie Harenda Jakub ma zaprezentować utwory m.in. z takich musicali jak Miss Saigon, Kinky Boots, Jesus Christ Superstar, Parade, Les Misérables, Company, Charlie i Fabryka Czekolady, Follies czy The Bridges of Madison County.

BILETY

Bilety na Dream of Broadway będą dostępne w cenie 30 zł na bramce klubu Harenda, w dniu koncertu. Start koncertu przewidziany jest na godzinę 20:00.

 

 

 

Artykuł został przygotowany na podstawie informacji podanych przez klub Harenda na stronie wydarzenia oraz na podstawie informacji podanych na oficjalnej stronie Jakuba Wociala