Jack White powraca z nowym albumem!

fot. materiały prasowe

Już 23 marca do sklepów i serwisów streamingowych trafi Boarding House Reach – nowy krążek Jacka White’a.

Trzeci solowy album muzyka w zapowiedziach przedstawiany jest jako “świadectwo twórcze” gitarzysty. Ma pokazywać jego wielkie muzyczne ambicje. Po sukcesach The White Stripes, The Racounters i The Dead Weather, Jack White rozwinął skrzydła i wydał dwa albumy solowe. Teraz, jak sam zapowiedział jeszcze w listopadzie, wyda “dziwną” płytę. Ma być nietypowa z uwagi na prezentowaną mieszankę brzmieniową i zawierać liczne nawiązania do folku, funku, muzyki elektronicznej czy hip-hopu. Do tej pory udostępniono trzy nowe utwory, w tym Connected By Love.

Powstawanie

Materiał na Boarding House Reach powstawał w takich samych warunkach, w jakich piętnastoletni White stawiał pierwsze muzyczne kroki. Artysta zamknął się w małym mieszkaniu o iście spartańskich warunkach i do nagrania swoich pomysłów używał minimalistycznego instrumentarium, skromnego miksera i magnetofonu szpulowego.

Czy nowy album Jacka White’a jest początkiem rewolucji w muzyce gitarowej? W wywiadzie dla KROQ w taki sposób wypowiedział się o zmianach w rock ‘n’ rollu:

Od początku istnienia rock’n’rolla co jakieś 10-12 lat pojawia się nowy zastrzyk, można to nazwać punkową postawą, jest dziko. A potem znowu robi się grzecznie i trzeba czekać na nową falę. Obecnie w mojej wytwórni Third Man pojawia się coraz więcej rockowych kapel, jest zdecydowanie inaczej niż pięć lat temu i myślę, że wkrótce coś znowu wybuchnie.

Więcej detali na temat nowej płyty jak i samego White’a znaleźć można w najnowszym wydaniu magazynu Rolling Stone.

Okładki nowego krążka

Jack White prezentuje nowy singiel!