J. D. Overdrive zapowiada nową płytę!

J. D. Overdrive zapowiada nową płytę!

“Wendigo” – nowy album katowickich wariatów, już w październiku!

Wy też na to czekaliście? Ja bardzo! Nowy krążek J. D. Overdrive już niebawem, już za chwilę. Premiera “Wendigo” przewidziana jest na 20 października. Zapowiada się kawał zajebistego grania.

A tak Panowie piszą o swoim najnowszym dziele: „WENDIGO często występuje jako bestia z pewnymi cechami ludzkimi, bądź jako duch, który opętał człowieka i przemienił go w potwora. Historycznie słowo to kojarzone jest z kanibalizmem, morderstwem i nienasyconą chciwością…”. Tytuł brzmi zachęcająca, czyż nie? Twierdzą również, że będzie to najbardziej zróżnicowana płyta w historii zespołu: “Dziesięć kompozycji luźno ze sobą połączonych tematyką indiańskiego mitu o Wendigo pokazuje zupełnie nowe spojrzenie na gatunek southern metalu, podparte prawdziwie potężnym brzmieniem (za miks i mastering odpowiedzialny jest Haldor Grunberg z Satanic Audio, znany ze współpracy z Thaw, Belzebong, Dopelord, Azarath czy Behemoth). Strzeżcie się – bestia zbudzi się do życia już w październiku 2017.”

 

 

J. D. Overdrive zapowiada nową płytę! I serwuje doskonały singielek.

Sprawdź “New Blood”

Taki cios to ja rozumiem! I czekam z niecierpliwością!

J. D. Overdrive

Katowicki kwartet powstały w 2007 roku. Przez ten okres zdążyli nagrać trzy świetne albumy, z których każdy pokazuje ich ewolucję. Na dokładkę, w zeszłym roku wypuścili rewelacyjny split z zespołem Palm Desert. Ich muzyka wywodzi się z southern metalu i taki był też ich pierwszy album “Sex, Whiskey & Southern Blood”. Mocno zalatywał chociażby Panterą. I oczywiście nie jest to zarzut. Kolejna płyta, “Fortune Favors the Brave” tylko potwierdziła to, że southern metal można grać też na południu Polski. “The Kindest of Deaths” nieco zwolnił. Jednak nie oddalił się od korzeni i dalej był to kawał konkretnego grania z konkretnym pierdolnięciem. Na każdym wydawnictwie zespół pokazywał również, że nieobcy jest im stoner rock, taki spod znaku np. Clutch. Przypieczętowaniem tych inspiracji było wydawnictwo “Rusted Into Oblivion” nagrane wspólnie z wrocławskim Palm Desert. Grupa jest również mistrzowska na koncertach. Mnóstwo energii, hałasu, poczucia humoru i genialnej muzyki. Wiem, widziałem ich na własne oczy! Więcej niż jeden raz.

Nie znacie dokonań J. D. Overdrive? Sprawdźcie poniżej kilka utworów z poprzednich płyt.

I pamiętajcie: J. D. Overdrive zapowiada nową płytę!

Maciej Juraszek