Into The Abyss IV – ekstremalny mrok

Into the Abyss Fest IV
źródło: oficjalne materiały promocyjne

Czwarta edycja Into The Abyss Fest prezentuje się nadzwyczaj okazale. Organizatorzy wrocławskiego eventu ogłosili wszystkie zespoły, które zaprezentują się w Zaklętych Rewirach. Jeśli jeszcze nie wiecie o co chodzi, zapraszamy do bliższego zapoznania się z tematem!

Into The Abyss Fest IV – co, gdzie, kiedy?

Czy ekstremalna muzyka może być różnorodna? Organizatorzy Into The Abyss Fest po raz pierwszy udowadniają, że tak. I to bardzo. Dwudniowy festiwal odbywający się we wrocławskim klubie Zaklęte Rewiry wystartuje w maju. Miłośnicy ciężkich brzmień, ponurych klimatów oraz przestrojonych gitar, gdy tylko zerkną na powyższą grafikę, momentalnie zakupią bilet. Ale to wydarzenie to również gratka dla wszystkich fanów ciekawej i niekoniecznie radiowej muzyki. Właśnie tam na jednej scenie zaprezentują się zespoły, które mimo wielu różnic, łączy jedna rzecz – wspaniałe utwory i show.

Z racji tego, że na Kulturalnych Mediach do tej pory pojawił się tylko jeden artykuł pobieżnie opisujący ideę festiwalu, wpis ten jest wstępem do serii krótkich prezentacji zespołów. Więc jeśli już jesteś zainteresowany, koniecznie przeczytaj dalszą część!

Co: Into The Abyss Fest IV
Gdzie: Wrocław, Zaklęte Rewiry
Kiedy: 10 – 11.05.2019
Bilety: dzień I – 135PLN, dzień II – 135PLN, karnet – 235PLN (bilety idą jak świeże bułeczki)
Kto zagra: Solstafir, Primordial, Krypts, Entropia, Jupiterian, Mord’A’Stigmata, Merkabah, In Twilight’s Emberence, ARRM, Popiół, Mgła, Godflesh, Revenge, Sabbath Assembly, Messa, Suma, Doombringer, Khost, Totenmesse, Nightrun87, Loathfinder

Into The Abyss Fest IV – zespoły

Zaczynacie kojarzyć klimat festiwalu? Powoli przekonujecie się do kliknięcia po bilet? Jest jeden problem: nie wszyscy z Was znają te zespoły. Zaczynamy. Oto pierwsza grupa zespołów, które staną na klubowej scenie!

Primordial

Trzon tej irlandzkiej hordy tworzą muzycy zespołu Forsaken, który w 1992 roku zakończył działalność. Wspomnieni instrumentaliści postanowili kontynuować przygodę z muzyką. O ile we wcześniejszej grupie grywali głównie covery, to tu postanowili stworzyć coś nowego. Szybko znaleźli wokalistę, który okazał się fanem Bathory oraz Venom. Wokalista przeciągnął twórczość rodzącej się grupy w swoje klimaty co w połączeniu z fascynacjami celtyckim folkiem dało bardzo ciekawy rezultat. Debiutancki album Primordial ukazał się w 1995 roku i od tej pory grupa zachwyca słuchaczy swoimi interesującymi pomysłami.

Doombringer

Death, black, zło, obdzieranie ze skóry, piekielne otchłanie i swąd przypalonego ciała. Tak prezentuje się twórczość muzyczna Doombringer, polskiej grupy składającej się z członków Bestial Raids oraz Cultes des Ghoules. Co prawda nie wydali zatrważającej ilości albumów, ani nie koncertują zbyt wiele, jednak The Grand Sabbath wydany w 2014 roku, to kawał dobrej, ciężkiej mieszanki brzmień, stworzonej dla fanów naprawdę ekstremalnych klimatów.

Revenge

Pochodzą z Kanady, a jak wiadomo, pogoda w Kanadzie nie jest specjalnie słoneczna i przyjemna, zwłaszcza na północy. Co więc może powstać, gdy światła nie jest zbyt dużo, a i temperatury niespecjalnie zachęcają do wyjścia na zewnątrz? Tak, najbardziej ekstremalna forma black i death metalu. Ich muzyka sprawia, że nawet z głośników zaczyna tryskać krew. Nienawiść, złość, ból i nieprzeniknione cierpienie. Słuchając twórczości Revenge będziesz miał wrażenie, że stoją oni na skraju swoich możliwości. A później sam pozostaniesz w analogicznej sytuacji. Z wielkim uśmiechem na ustach.

Jak Wam się podoba pierwsza grupa zespołów? Czyż nie jest to urocza, finezyjna i spokojna muzyka? Ciąg dalszy nastąpi…

Maciej Juraszek