Impreza Urodzinowa w stylu The 1975

the 1975
instagram.com/the1975/

Brytyjski zespół opublikował klip do piosenki The Birthday Party.

Teledysk ukazał się w środę 19 stycznia na youtubowym kanale The 1975.

W teledysku znajduje się cyfrowy awatar wokalisty zespołu Matty`ego Healy, który odwiedza centrum detoksykacyjne o nazwie „Mindshower”, które obiecuje swoim gościom takie cnoty, jak pewność siebie, spokój, duchowość i dobre samopoczucie.

Po przejściu przez drzwi Healy dociera do postaci ze świata memów, które spotyka w zielonym lesie. Możemy tam znaleść między innymi: żabę Kermita, Momo czy Meme Mana.

W klipie występują wszyscy członkowie zespołu, grając na niewidzialnych instrumentach. Teledysk zwieńczył pocałunek Matty’ego z odbiciem lustrzanym. Wokalista zapytany o tą konkretną scenę, stwierdza

Ten moment w teledysku ma podnoszący na duchu sens, nie wydaje się, żeby to był kolejny dowcip o moim narcyzmie, który lubię umieszczać w jak największej liczbie filmów! Zawsze istnieje poczucie „ja, ja, ja”. Jest więc trochę tego, zawsze będą tam takie gagi, ale bardziej dotyczyło autorefleksji i tego, jak jest to najważniejsza zaleta, jeśli chodzi o wyrażanie siebie w Internecie.

the 1975
instagram.com/the1975

O piosence

Liczne spekulacje na temat utworu doprowadziły do konieczności wyjaśnienia fanom o co tak na prawdę w tej całej kreacji chodzi.

Najnowszy utwór dotyczy interesujących drobiazgów towarzyskich imprez domowych

Zaczęliśmy się zastanawiać dokąd zmierza mem. To pojęcie bardzo szerokie. Podoba mi się pomysł, że w teledysku jestem tylko ja z wszystkimi innymi memami i wszyscy jesteśmy częścią tego samego rodzaju kodowania, ponieważ czasami nie czuję, że istnieje jakaś różnica, szczególnie dla kogoś takiego jak ja. Jestem memem dla wielu moich fanów, więc nie ma dużej różnicy między mną a lub żabą z memów.

Mówi wokalista The 1975 w wywiadzie dla magazynu Dazed.

Wypowiedź muzyka dopełnił reżyser teledysku Ben Ditto:

Matty i ja fascynujemy się podbrzuszem kultury internetowej i jej wpływem na współczesne życie. Szukaliśmy odpowiedzi na to pytanie z kilku stron i stworzyliśmy angażujący i piękny film, który zawiera te wiadomości i ich występ w rewolucyjny sposób

Nadchodzący album

Piosenka jest piątym singlem zapowiadającym nadchodzący albumu zespołu, który ukaże się 24 kwietnia 2020 roku. Wydanie krążka zostanie poprzedzone wiosenną trasą koncertową po Ameryce Północnej wiosną 2020 roku. Trasa rozpocznie się 27 kwietnia koncertem w Cynthia Woods Mitchell Pavillion w Houston w Teksasie.