Impact Festival 2020 – znamy pierwszych artystów!

Chociaż Impact Festival 2020 odbędzie się w czerwcu, to już poznaliśmy dwa zespoły, które tam zagrają. Korn i Bring Me The Horizon są pierwszymi ogłoszonymi gwiazdami.

Impact Festival 2020 odbędzie się 2 czerwca w łódzkiej Atlas Arenie. Główną gwiazdą będzie zespół Korn, a towarzyszyć im będzie Bring Me The Horizon. Organizatorzy zapewniają, że to dopiero początek ogłoszeń.

Bilety na festiwal będzie trafią do ogólnej sprzedaży 15 listopada o godzinie 10:00 i będzie można je kupić za pośrednictwem stron LiveNation.pl oraz Ticketmaster.pl. Przedsprzedaż Citi Handlowy, to rozpocznie się ona 13 listopada o godzinie 10:00 i potrwa do 15 listopada do 9:00. Jeśli chodzi o przedsprzedaż Ticketmaster, to ta rozpocznie się 14 listopada o 10:00 i zakończy się 15 listopada o 10:00.

Impact Festival 2020
fot. materiały prasowe

Korn

Od samego początku mogli cieszyć się wielkim sukcesem. Kiedy wydali swój debiutancki album w 1994 roku, zmienili świat. Zapoczątkowali nowy gatunek w muzyce. The FADER zauważa:

Nastąpił nieoczekiwany wyłom w popowym krajobrazie, a KORN wyraził wzbierający się pokoleniowy niepokój przed klaustrofobiczną, samo kontrolowaną świadomością. KORN stał się soundtrackiem dla nadchodzącego pokolenia.

Korn przez cały okres swojej działalności sprzedał ponad 40 milionów płyt na świecie, zdobył dwie nagrody Grammy, zagrał mnóstwo koncertów i ustanowił wiele rekordów. Zespół jest filarem swojego gatunku, stale jednak przekraczając granice gatunków rockowych, alternatywnych i metalowych. Nie ma dla nich barier nie do przekroczenia, wprowadzają innowacyjne rozwiązania i dźwięki. Są inspiracją dla wielu innych artystów, ale i dla swoich fanów.

Bring Me The Horizon

Początkowo tworzyli mocne metalcore’owe kompozycje, co zaowocowało utworem Chelsea Smile. Później postanowili złagodzić swoje brzmienie i wprowadzić elementy elektroniki, dzięki czemu dostaliśmy takie utwory jak: Can You Feel My Heart czy Sleepwalking. W 2019 roku BMTH wydali swój najnowszy album amo.

Poprzednie edycje Impact Festival

Wcześniej na festiwalu zagrali: TOOL, Alice in Chains, Ozzy Osbourne, System of a Down, Linkin Park, Aerosmith, Black Sabbath, Red Hot Chili Peppers, Rammstein, Slayer, Kasabian, Godsmack, Thirty Seconds To Mars, Paramore, Slipknot i inni. Dlatego tym bardziej radzimy pojawić się na przyszłorocznej, ósmej już edycji Impact Festivalu.