Illusion ogłosił kolejne koncerty!

Illusion - trasa koncertowa
grafika pochodzi z fanpage zespołu na facebooku

Wiosną Illusion koncertował po całej Polsce promując swoją nową płytę Anhedonia. Kto przegapił pierwszy zestaw koncertów promujących płytę, ma szansę ich jeszcze zobaczyć. Zespół ogłosił pierwsze miasta jesienno-zimowej trasy koncertowej. 

To dopiero pierwsze ogłoszone koncerty jesienno-zimowej trasy, zespół pojawi się jeszcze w kilku miastach.

Illusion – trasa koncertowa

29 listopada – Gdańsk

2 grudnia – Warszawa

8 grudnia – Katowice

9 grudnia – Kraków

14 grudnia – Rzeszów

15 grudnia – Lublin

Illusion wystąpi także podczas trasy Męskie Granie 18 sierpnia w Warszawie i 25 sierpnia w Żywcu.

Anhedonia

Krążek miał swoją premierę 9 marca 2018 roku i jest to druga płyta, która ukazała się po reaktywacji zespołu. Album jest promowany przez singiel Kto jest winien?

Będzie oparty na tym, co robiło Illusion. Będzie powrotem do tego, co robiliśmy na drugiej i trzeciej płycie (…) Taką czuliśmy wenę, takie dźwięki wychodziły nam spod palców. Oczywiście nie będzie to żadna forma autoplagiatu. Chodzi o moc, o klimat riffów, o bezkompromisowość treści. To będzie siła tego materiału. (…) To będą mroczne historie. Rzeczywistość nie nastraja optymistycznie. Jest dość mrocznie, choć są też historie, gdzie jest światełko na końcu tunelu. Opowiadam o swoich stanach, o tym, jak obecnie widzę świat. Na pewno nie będzie wesoło- skomentował lider zespołu Tomasz „Lipa” Lipnicki.

Anhedonia, tracklista:

1. Kto jest winien?

2. Okruchy udręki

3. Niby

4. Od zawsze donikąd

5. Śladem krwi

6. Tchórz

7. Metamorfoza

8. Do zobaczenia

9. Dalej

10. Zanurzam się

Illusion – historia zespołu

Zespół powstał w 1992 roku, w jego skład wchodzili gitarzysta i wokalista Tomasz “Lipa” Lipnicki, gitarzysta Jerzy “Jerry” Rutkowski oraz perkusista Paweł Herbasch. Po pierwszych koncertach do grupy dołączył basista Jarosław Śmigiel i w takim składzie grali aż do rozpadu w 1999 roku. Ich pierwsze trzy albumy wydawane rok, po roku od 1993 zyskały statusy złotych płyt. To właśnie z nich pochodzą ich najbardziej znane utwory Nóż i Cierń. Zespół i sam Lipnicki byli nominowani do nagrody Fryderyka w kategoriach “Wokalista roku” i “Muzyka alternatywna”. W 1996 została wydana książka Kły poświęcona działalności Illusion. Po wydaniu dwóch kolejnych płyt grupa zakończyła działalność, a muzycy zaczęli tworzyć muzykę w zespołach Lipali i Oxy.gen.. Reaktywacja zespołu nastąpiła w 2012 roku, a dwa lata później światło dzienne ujrzał album Opowieści.