Iceland To Poland – niezwykły festiwal muzyczny [zapowiedź]

Wyjątkowy festiwal Iceland To Poland po raz pierwszy zawita w Polsce. Koncerty odbędą się w czterech miastach. Na scenie pojawią się aYia, President Bongo i Högni!

Iceland To Poland

Pierwszy raz w Polsce odbędzie się podróżujący festiwal muzyczny Iceland To Poland. Łączy on w sobie kultury Polski i Islandii, czyli dwóch powiązanych ze sobą krajów. Objawia się to w muzyce i sztuce. Koncerty odbędą się w czterech miastach:

  • 20 sierpnia – Poznań – Klub Tama
  • 21 sierpnia – Kraków – Klub Studio
  • 23 sierpnia – Warszawa – Klub Progresja
  • 24 sierpnia – Gdańsk – Klub B90

Bilety wciąż są dostępne:

  • Zniżka dla osób niepełnosprawnych 20% – prosimy o kontakt mailowy: niepelnosprawni@ebilet.pl
  • Dzieci w wieku od 16 do 18 lat – wejście tylko z opiekunem
  • Bilety VIP – Meet & Greet z artystami oraz pamiątki w postaci merchu

Iceland To Poland – artyści

aYia

Trio pochodzące z Reykjaviku. Łączą ambient z dark synthem i nawiedzającym wokalem. Poza rewelacyjnym brzmieniem, zaskakują również artystycznym zamysłem. W ich działaniach widać realizację pasji.

Projekt zapoczątkowała Ásta Fanney Sigurðardóttir, która realizuje się również w dziedzinie sztuk wizualnych i poezji. W skład trio wchodzą jeszcze Kári Einarsson i Kristinn Roach, z którymi Ásta pracowała przy solowych projektach. Utwory aYia prezentowane były w ramach serii Hvalreki, cyfrowych wydawnictw wytwórni Bedroom Community. To właśnie oni wydali ich debiutancki album w 2018 roku. Kolektyw wystąpił w Polsce w ramach supportu przed islandzką legendą GusGus.

President Bongo

Najbardziej można go kojarzyć z grupą GusGus, którego jest wokalistą i kompozytorem. Zdolny muzyk, charakteryzujący się chirurgiczną precyzją. Co więcej, jest fotografem, DJem, żeglarzem, twórcą filmów krótkometrażowych, okładek płyt i prac wizualnych. Założył wydawnictwo Radio Bongo i Tom Selleck Club, który promuje wąsy. Na debiutanckim krążku, Serengeti, wykorzystał rytmy elektroniczne i tradycyjne. Płyta odwołuje się do afrykańskiego pejzażu oraz migracji zwierząt. Zrobiona z rozmachem, mocno eksperymentalna, eklektyczna i nieoczywista.

Högni

Znamy go głównie z GusGus i Hjaltalin. Tym razem jest to projekt solowy wokalisty. W 2017 roku ukazała się jego płyta Two Trains. Usłyszeliśmy tam elementy m.in. electronic, modern classical, ambient, drone, industrial, future jazz, future r’n’b. Znalazł się tam również czterdziestoosobowy chór męski, orkiestra smyczkowa, partie fortepianowe, perkusja, elektronika, ale przede wszystkim głos Högniego. Dla artysty, to materiał “z pewnego okresu w moim prywatnym życiu, w którym zderzyłam się z samym sobą, z moim własnym ja.”

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o