Hypnotic Brass Ensemble – jazz w sercu Poznania [zapowiedź]

Hypnotic Brass Ensemble
Credit: Schorle

Jazzowa grupa Hypnotic Brass Ensemble już 2 kwietnia zagra przed poznańską publicznością! Koncert odbędzie się w klubie Próżność, który znajduje się w budynku dawnej szkoły baletowej – w samym centrum Poznania. 

Kim są Hypnotic Brass Ensemble?

Hypnotic Brass Ensemble to dwudziestoletni zespół pochodzący z Chicago. Tworzy go grupa mężczyzn grających na różnych instrumentach – głównie na trąbkach: Gabriel Hubert, Saiph Graves, Tycho Cohran, Amal Hubert, Jafar Graves, Seba Graves, Tarik Graves, Christopher Anderson i Uttama Hubert. Ośmiu z nich to synowie trębacza Phila Cohrana – członka legendarnej Sun Ra Arkestra. Bracia wynieśli z domu zamiłowanie do instumentów dętych i jazzu. Mimo zamiłowania do tego gatunku, nie kryli swojej słabości do hip-hopu. Inspirował ich głównie Ice Cube i Eazy-E. Tak powstała niesamowita mieszanka muzyczna.

Początki

Początki Hypnotic Brass Ensemble nie były łatwe. Mężczyźni tuż po zakończeniu szkoły, zaczynali swoją przygodę z zespołem na ulicy. W końcu to właśnie tak rodzą się prawdziwe perły światowej muzyki! Jazzmani grywali często w metrze, gdzie całkiem przypadkowo pewien mężczyzna podsunął im pomysł na nazwę zespołu. Podobno przechodzień nie mógł oderwać się od podziemnych dźwięków do tego stopnia, że wielokrotnie spóźnił się na swój pociąg. Ostatecznie rzucił do zespołu: “Po prostu zahipnotyzowaliście mnie!“.

Kariera

Zespół Hypnotic Brass Ensemble został oficjalnie odkryty w 2005 roku w Londynie, podczas grania jednego ze swoich ulicznych setów na Portobello Road, gdzie mieści się założona przez Damona Albarna wytwórnia Honest Jon’s. 2009 rok przyniósł zespołowi pierwszy album Hypnotic Brass Ensemble, na którym umieszczone zostały autorskie utwory. Na perkusji gościnnie zagrali m.in. Sola Akingbola z Jamiroquai, a także sam Tony Allen. Na płycie znalazł się także Flea z Red Hot Chilli Peppers oraz Damon Albarn. Damon, zachwycony talentem Hypnotic Brass Ensemble, zaprosił ich do udziału w koncercie z okazji reaktywacji grupy Blur. W swojej karierze Hypnotic Brass Ensemble wystąpili także z Princem, Childish Gambino i De La Soul.

Najnowsza twórczość

Większość osób kojarzy ich z utworem War, który stał się jedną z najbardziej rozpoznawanych ścieżek dźwiękowych kultowych Igrzysk Śmierci. W listopadzie 2017 roku ukazał się ich dziewiąty album Book of Sound. Jest on hołdem zmarłemu tamtego roku Philowi Cohranowi, czyli zarówno ojcu jak i największej inspiracji muzyków z Hypnotic Brass Ensemble.

Trasa koncertowa

W ramach swojej trasy koncertowej, zespół odwiedzi także polskie miasta: Poznań (02.04.), Warszawę (03.04.), Katowice (05.04) i Kraków (06.04). Bilety na wydarzenia można kupić na stronie biletomat.pl.

To jak? Widzimy się na koncercie w Poznaniu? Przypominamy: Poznań, 2 kwietnia, klub Próżność – ul. Niepodległości 8a, 61-875 Poznań Start – godzina 20:00! To niepowtarzalna okazja do posłuchania Hypnotic Brass Ensamble na żywo. Panowie doskonale wiedzą jak dmuchać!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o