Hypnotic Brass Ensemble porwali Poznań [fotorelacja]

Hypnotic Brass Ensemble - Poznań - Próżność
fot. Beata Wencławek

W samym centrum Poznania odbył się rewelacyjny koncert grupy Hypnotic Brass Ensemble. Pochodzący z Chicago zespół zagrał 2 kwietnia 2019 roku w budynku dawnej szkoły baletowej. Przeżycie było niesamowite.

Dziewięciu muzyków, grających głównie na trąbkach, wręcz zahipnotyzowało zebranych w sali fanów. Potrafią oczarować swoją grą i niebywałą mieszanką muzyczną, w której słyszymy inspirację jazzem i hip-hopem. Mają poczucie rytmu, tworzą ciekawe utwory, a na scenie czują się jak ryby w wodzie. Rozbudzają najlepsze emocje, zarażają swoją energią, podwajając tą, którą dostają od publiczności. Zdecydowanie był to piękny początek koncertowego miesiąca.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu:

 

Zdjęcia wykonała Beata Wencławek

 

Hypnotic Brass Ensemble

Zespół swoje pierwsze muzyczne kroki stawiał na ulicach Chicago, często grali w metrze. Nazwę zaczerpnęli z wypowiedzianego przez przypadkowego mężczyznę zdania w ich stronę “Po prostu zahipnotyzowaliście mnie!“. Pan ten zasłuchiwał się w ich dźwiękach chodząc do pracy, przez co często spóźniał się na pociąg. Hypnotic Brass Ensemble ma już dwadzieścia lat. W jego skład wchodzą mężczyźni grający głównie na trąbkach: Gabriel Hubert, Saiph Graves, Tycho Cohran, Amal Hubert, Jafar Graves, Seba Graves, Tarik Graves, Christopher Anderson i Uttama Hubert. Z góry można było spodziewać się wielkiego sukcesu zespołu, ponieważ ośmiu jego członków to synowie Phila Cohrana – członka Sun Ra Arkestra. Z domu wynieśli zamiłowanie do instrumentów dętych i jazzu, ale w swojej twórczości nie stronią od innych gatunków, takich jak hip-hop. Potrafią nieźle namieszać.

Twórczość

Oficjalnie zespół został odkryty w Londynie, kiedy to w 2005 grali na Portobello Road. ich pierwszy album, Hypnotic Brass Ensemble, ukazał się w 2009 roku. Gościnnie pojawili się na nim Sola Akingbola z Jamiroquai, Tony Allen, Flea z Red Hot Chilli Peppers oraz Damon Albarn. Wystąpili m.in. z Blur, Gorillaz, Princem, Childish Gambino czy De La Soul. Tworzyli m.in. z Wu Tang Clanem, Snoop Dogiem czy Erykah Badu. Ich ostatnia płyta, Book of Sound, została wydana w 2017 roku. To dziewiąty krążek na koncie zespołu.