Hity George’a Michaela w wyjątkowym musicalu charytatywnym [zapowiedź]

Fundacja Jaśka Meli organizuje musical charytatywny, w którym zagrają pracownicy czterech dużych wrocławskich korporacji. Przedstawiciele na co dzień konkurujących ze sobą firm, zjednoczyli siły, aby pomóc niepełnosprawnym.

„Freedom” to wyjątkowy musical i nietuzinkowe spojrzenie na muzykę słynnego, brytyjskiego muzyka George’a Michaela. Spektakl przenosi widza do Londynu lat 90. XX wieku. Młoda arystokratka, Charlotte Astor, w wyniku zbiegu okoliczności staje na czele rodzinnej firmy i zostaje zmuszona do zmierzenia się z własnymi słabościami. Dla dziewczyny najważniejsza jest wolność i niezależność, a herbaciany biznes, który od lat prowadzi jej rodzina, nigdy jej szczególnie nie interesował.

„Dla każdego wolność ma inne znaczenie, jak przekonujemy się na przykładzie naszej głównej bohaterki. Wolność może mieć zupełnie różne wymiary.” – mówi scenarzystka, Patrycja Malinowska

Ciągłe zwroty akcji, narastające dylematy głównej bohaterki i wtopiony w całą historię wątek miłosny sprawiają, że oglądając spektakl nie można się nudzić.


Muzyka jest wszystkim dobrze znana, ale na nowo zaaranżowana. Wszystkie utwory to niezapomniane hity George’a Michaela, artysty, który po 20 latach kariery muzycznej miał na swoim koncie ponad 80 milionów egzemplarzy płyt, sprzedanych na całym świecie. Dopracowana choreografia, śpiew i żywiołowa gra aktorska robią ogromne wrażenie. Musical będzie wystawiany w większości przez grupę złożoną z amatorów, tzn. pracowników pochodzących z czterech dużych wrocławskich korporacji (UBS, Credit Suisse, Epam oraz XL Catlin), przygotowywanych przez profesjonalistów.

„Ludzie na co dzień pracujący w korporacjach, też mają swoje pasje i starają się je realizować po pracy. Jak tylko zobaczyłem, że istnieje możliwość zgłoszenia się do projektu związanego w jakikolwiek sposób z muzyką, nie wahałem się ani chwili. Muzyka to moja pasja. Bardzo się cieszę, że pojawiła się taka inicjatywa, a ja mogę w niej uczestniczyć.” – powiedział Krzysztof Domiński, aktor i kierownik musicalowego chóru.


Reżyserią spektaklu „Freedom” zajmuje się Agnieszka Maciejewska:
„To mój debiut reżyserski. Do tej pory to ja stałam na scenie i przez wiele lat byłam śpiewaczką operową. Taki był mój plan na życie: kiedy już będę w odpowiednim do tego wieku, stanę się kobietą dojrzałą i zrezygnuję z kariery na scenie, na rzecz pracy przy scenie. Chciałam reżyserować spektakle. Taka okazja się nadarzyła i jeśli nadarzy się kolejna – na pewno nie odmówię.” – mówi.


Wydarzenie objęli patronatem: Prezydent Miasta Wrocławia, Teatr Polski, ABSL, ARAW, Laboratorium Śpiewu i Mowy. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Jaśka Meli „Poza Horyzonty”, a dochód ze sprzedaży biletów na musical „Freedom” przeznaczony jest dla beneficjentów fundacji.

Fundacja „Poza Horyzonty” pomaga ludziom, którzy musieli mieć amputowane kończyny- zarówno w wyniku wypadku jak i chorób. Celem wydarzenia jest m.in. zakup profesjonalnych protez dla potrzebujących, pokrycie kosztów rehabilitacji, zabiegów medycznych i operacji.

DATA: 25 oraz 26 kwietnia 2018 r., godz. 19.00
BILETY: 40, 60, 100 zł
Miejsce: Teatr Polski we Wrocławiu (scena im. J. Grzegorzewskiego, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 3)
Spektakl w języku polskim z angielskimi napisami.