Muzyka Nadchodzące koncerty Wydarzenia

HIM żegna się ze swoimi fanami

Fińska grupa HIM żegna się ze swoimi fanami. Ikony Love Metalu wyruszyły właśnie w pożegnalną trasę koncertową.  

Po długiej ciszy w eterze, fińscy giganci rocka HIM ogłosili pożegnalną trasę koncertową, zamykającą ostatni rozdział w ich 26-letniej karierze.

Na koncertowej mapie nie mogło zabraknąć Polski, w której zespół ma przeogromną rzeszę oddanych fanów. Koncert w naszym kraju odbędzie się 28 listopada w warszawskim klubie Stodoła. Jako support zagra zespół Biters. Organizatorem koncertu jest Live Nation Polska

„Po ćwierć wieku splatania ze sobą Miłości i Metalu szczerze uważamy, że HIM wyczerpał swój nienaturalny kurs i musi powiedzieć „adieus”, aby zrobić miejsce dla jeszcze nieodkrytych miejsc, zapachów i dźwięków. Zakończyliśmy zadanie, rozwiązaliśmy zagadkę i przekręciliśmy klucz. Dziękujemy” – mówi frontman Ville Valo.

Założony w 1991 roku przez wokalistę Ville Valo, gitarzystę Mikko “Linde” Lindström i basistę Mikko „Migé” Paananen, HIM uważany jest za jeden z najbardziej unikatowych rockowych zespołów na świecie. Wspaniałym pomieszaniem metalu, goth i hard rocka z głębokimi, mądrymi tekstami, HIM zaoferował światu nowe spojrzenie na metal, który znany jest jako Love Metal (jest to również tytuł ich czwartego albumu).

Po 8 albumach studyjnych, HIM pozyskał serca i umysły fanów na całym świecie, dzięki swojemu niepowtarzalnemu stylowi. Pod ich znakiem rozpoznawczym, Heartagramem, który jest połączeniem pentagramu oraz symbolu serca, czyli śmierci i miłości, które znajdziemy w ich muzyce – HIM wypełniał sale koncertowe i podbijał listy przebojów na całym świecie, zgarniał liczne nagrody, zdobił niezliczone okładki magazynów i stał się pierwszym fińskim zespołem, którego płyta pokryła się złotem w USA.
Teraz, cztery lata po wydaniu ostatniego albumu studyjnego “Tears On Tape”, HIM wyrusza w pożegnalną trasę koncertową, na której odwiedzi 14 krajów z 35 koncertami.
„Pod koniec 2017 roku zostaniemy uwolnieni” – mówi basista Mige. “Przed tą wielką transformacją, chcielibyśmy zaoferować Wam ostatnią szansę zobaczenia nas na żywo. To będzie święto miłości do metalu, a nie festiwal płaczu. Do zobaczenia!”
 

 

 

Katarzyna Katia Wichłacz

Pasjonatka mocniejszych brzmień, stała bywalczyni koncertowych barierek.
Gdybym miała policzyć wszystkie koncerty,na których byłam – mission impossible.
Studentka filologii rosyjskiej oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na UAM w Poznaniu.
Dziennikarz muzyczny Radia Meteor
Totalny muzyczny freak. Tworzę,piszę, śpiewam,gram. Muzyka – sensem życia.
Uzależniona od wysiłku fizycznego i siłowni.
Gdybym miała podsumować samą siebie jednym słowem, użyłabym słowa WULKAN
Dlaczego? Domyślcie się sami.
Szef działu promocji Kulturalnych Mediów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *