Highway “Będzie Jutro”

Highway

Nowy klip zapowiedzią nadchodzącej płyty

Znacie zespół Highway? Jeśli nie, to koniecznie powinniście sprawdzić. Zwłaszcza, gdy w Waszych żyłach płynie blues! Teraz jest dobra okazja aby zapoznać się z ich twórczością. Chłopaki przygotowują nowe wydawnictwo. Nie znany jest tytuł płyty, ilość utworów ani czas trwania. Na szczęście niedawno udostępniony został kawałek, który znajdzie się na albumie.

Highway “Będzie Jutro”

Co powiecie na takie granie? Mi wchodzi. Mnóstwo pozytywnej energii, fajne patenty. Fakt, zespół raczej Ameryki nie odkrywa. Tylko co z tego. Jak słychać, Highway czerpie garściami z tradycji bluesowej, jam-rockowej czy blues-rockowej i podaje to w swoim stylu. Fajnie współgrające gitary, rewelacyjne klawisze, wokal, typowy dla gatunku, ale przyjemny i mocny. Do tego rewelacyjna sekcja rytmiczna popychająca wszystko do przodu i nadająca wspaniały puls. Highway “Będzie Jutro”! No to czekamy do wiosny!

https://www.youtube.com/watch?v=CLZ9x_MUILU

Highway

Zespół powstał w 2001 roku w Bytomiu. Grupa zawiązała się podczas wspólnych jam session w jednym z tamtejszych klubów. Po kilku sesjach zespół zaczął przygotowywać autorski repertuar by w 2003 wydać epkę “Gdy Ciebie Nie Ma”. Kolejne wydawnictwo to “Dokąd Biegniesz”. Album jednak nie jest oficjalnym debiutem zespołu, który został wydany dopiero w 2007 roku. Album nosi tytuł “Autostrada”. Płyta okazała się konkretnym strzałem w dziesiątkę. Dodatkowym atutem był udział wielu znakomitych gości. W sesji wzięli udział choćby Jerzy Styczyński (Dżem) czy Jan Gałach (Jan Gałach Band). W 2009 roku wychodzi płyta “2003-2005”, która jest zbiorem utworów z dwóch pierwszych (nieoficjalnych) wydawnictw. Ostatnim, studyjnym albumem jest “Ostatni Wolny” wydany w 2015 roku. Oprócz tego grupa ma na koncie jeszcze dwie, warte uwagi koncertówki.

Ich twórczość to wypadkowa bluesowej tradycji, jam-rockowego polotu oraz blues-rockowej mocy. Oprócz tego słychać mocne inspiracje southern-rockiem oraz country. Właściwie momentalnie można usłyszeć, że ważnymi zespołami dla grupy Highway to The Allman Brothers Band, The Band, Cream czy Lynyrd Skynyrd. Mnóstwo pozytywnej energii, szczerość i przede wszystkim polot.

Sprawdź koniecznie!

Źródło/foto: oficjalny FB zespołu

Maciej Juraszek