Hej Wy – Kortez wyrusza w drugą część trasy koncertowej

Hej Wy - Kortez

Już niedługo, bo z początkiem 2019 roku, Kortez, wyrusza w trasę koncertową Hej Wy. Dla tych, których ominęły jesienne koncerty, jest szansa na nadrobienie strat. Kortez ma w planach osiem koncertów.

Przed rozpoczęciem trasy Hej Wy Kortez wypuścił epkę Mini Dom. Płyta zawiera kawałki z krążka Mój dom, który dwukrotnie uzyskał status platynowej płyty. Mini dom zawiera dwa zupełnie nowe utwory – Hej wy i Stare drzewa. Mini dom swoją premierę miał 21 września 2018 roku. Album ten uzyskał status złotej płyty. Natomiast teledysk do piosenki Hej Wy, został wypuszczony do sieci 19 września i obecnie ma ponad 10 000 000 wyświetleń!

Jesienna trasa odniosła sukces – bilety na wszystkie koncerty na trasie zostały wyprzedane. Stąd dodatkowe koncerty w styczniu. Kortez wraz z zespołem w składzie: Krzysztof Domański, Lesław Matecki, Robert Kretzschmar i Jacek Lachowicz, zawitają w sześciu miastach, na ośmiu koncertach.

  • 8.01 – Poznań, CK Zamek
  • 9.01 – Łódź, Klub Wytwórnia
  • 10.01 – Warszawa, Palladium
  • 11.01 – Kraków, ICE Centrum Kongresowe
  • 21.01 – Gdynia, Teatr Muzyczny
  • 22.01 – Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego
  • 23.01 – Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego
  • 25.01 – Warszawa, Palladium

Zaplanowane na styczeń koncerty będą ostatnimi przed kilkumiesięczną przerwą, która ma potrwać aż do jesieni 2019 roku. Kortez zapowiada pracę nad kolejnym, trzecim albumem. Koncerty na trasie Hej Wy mają retrospektywny charakter. Będzie to okazja do posłuchania utworów nie tylko z ostatniego wydawnictwa, lecz z całego twórczego dorobku Korteza. Za organizację trasy odpowiedzialni są: Good Taste Production oraz Jazzboy Records.

Obecność Korteza na rynku muzycznym jest dość krótka. Mimo że jest związany z muzyką od najmłodszych lat, jego pierwszy album (Bumerang) został wydany we wrześniu 2015 roku za sprawą wytwórni Jazzboy Records, z którą muzyk współpracuje do dziś. Samo odkrycie Korteza zawdzięczamy Pawłowi Jóźwickiemu, który spotkał artystę w 2013 roku na pre-castingu do programu Must Be the Music, którego artysta nie przeszedł.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o