Harry Styles po raz pierwszy w Polsce!

Harry Styles po raz pierwszy zawita do Polski już 10 maja 2020 roku! Brytyjski muzyk wystąpi w Krakowskiej Tauron Arenie w ramach trasy Love on Tour 2020.

Bilety

Przedsprzedaż biletów na koncert Harry’ego Styles’a w Krakowie rusza 21 listopada (czwartek) o godzinie 10.00 na portalu Ticketmaster. Aby brać w niej udział wystarczy założyć konto w serwisie. Ogólna sprzedaż wejściówek rusza dzień później: 22 listopada również o godzinie 10.00. Wtedy zakupu będzie można dokonać zarówno na stronie Ticketmaster jak i LiveNation. Niestety cen biletów nie poznamy przed oficjalnym rozpoczęciem sprzedaży. Należy zatem zachować całkowitą czujność w czwartkowy poranek!

Zapowiedź drugiego solowego albumu Harry’ego

Harry Styles zawita do Krakowa w ramach trasy Love on Tour promującej jego drugą solową płytę Fine Line. Jej premiera przypada na 13 grudnia 2019 roku, czyli na dwa lata po wydaniu pierwszego albumu! Wydaje się, że absolutnie opłaciło się czekać na kolejny krążek, Harry nie zawiódł bowiem pierwszymi singlami z płyty. Utwory w specyficznym, melancholijnym, acz niekoniecznie spokojnym klimacie, rozbudzają ciekawość odnośnie reszty materiału. Harry, który w swoim solowym debiucie zaprezentował nam niepokorną, rockową twarz, w tym roku zdaje się być nieco bardziej refleksyjny i nostalgiczny.

Pierwsze single zapowiadające album

Już w pierwszym singlu najgłośniej wybrzmiewa pytanie: Do you know who you are? Bądź co bądź Harry jest przecież przedstawicielem młodego pokolenia, które wkracza w dorosłość w świecie pełnym ambiwalencji, sprzeczności, konfliktów i przemian społecznych, w którym często brak odpowiedzi na najprostsze pytania. Jest więc głosem młodych, próbujących odnaleźć siebie. Oprócz tego Harry na pewno podzieli się z nami na płycie bardziej osobistymi momentami. Sam bowiem przyznał w wywiadzie dla Rolling Stone, że muzyka jest jedynym miejscem, w którym chce dzielić się swoją prywatnością ze światem. Singiel Watermelon Sugar, sprawiający wrażenie swego rodzaju pocztówki z urokliwej, letniej chwili, daje nam przedsmak tego typu utworów. Pozostaje nam czekać do grudnia, aby zobaczyć jak prezentuje się reszta albumu.

View this post on Instagram

FINE LINE . THE ALBUM . DEC 13

A post shared by @ harrystyles on

Love on Tour 2020

Czego możemy spodziewać się po trasie Love on Tour? Na pewno dużej ilości miłości i akceptacji. Harry znany jest z kultywowania takiej właśnie atmosfery podczas swoich występów. Nie raz nawiązywał on bezpośredni kontakt z pojedynczymi osobami na widowni, machał tęczowymi flagami czy nawet pomagał fance oznajmić mamie, że jest osobą homoseksualną! Brytyjczyk podkreślał wiele razy, że zależy mu tylko i wyłącznie na tym, aby jego fani czuli, że gdzieś przynależą i są równi. Od strony muzycznej w Krakowie szykuje się nie lada show. Harry otacza się muzykami wywodzącymi się raczej z rockowych środowisk i razem tworzą niezłą mieszankę osobowości. Każdy w swoim unikatowym stylu komponuje się wspaniale z estetyką Brytyjczyka. Muzycy razem tworzą ciekawe aranżacje utworów Harry’ego, zaskakując widownię świeżymi pomysłami. No i oczywicie na koncercie usłyszymy w końcu niesamowity, wielowymiarowy wokal Harry’ego na żywo! Wszystko wskazuje na to, że Kraków nie zapomni szybko tej majowej niedzieli.

Harry Styles po raz pierwszy w Polsce

Warto podkreślić, że krakowski koncert będzie pierwszą wizytą Harry’ego w Polsce od początku jego kariery w 2010 roku. Muzyk zaczynał w boysbandzie One Direction wywodzącym się z programu X Factor. Zespół składający się z pięciu młodzieńców pełnych czystej, chłopięcej energii bardzo szybko podbił światowy rynek. I w Polsce boysband od razu zdobył bardzo duży fandom. I choć One Direction nigdy nie zawitało w komplecie w naszym kraju, teraz polscy fani mają swoją okazję do zobaczenia jednego z członków zespołu. Do tej pory w setliście artysty zawsze znajdowało się kilka utworów boysbandu, wierni fani będą więc mieli okazję do spełnienia swoich marzeń. Warto zaznaczyć jednak, że twórczość Harry’ego po rozpadzie One Direction opiera się w większym stopniu na alternatywie i rocku, jego solowy koncert będzie więc zupełnie innym, osobistym doświadczeniem.