GZA z Wu-Tang Clan wystąpił we Wrocławiu [fotorelacja]

Wu-Tang Clan: GZA we Wrocławiu
fot. Beata Wencławek

Żywa legenda amerykańskiego hip-hopu odwiedziła Polskę! GZA z Wu-Tang Clan przyjechał zagrać 2 koncerty w naszym kraju. Jedna z najważniejszych osobistości muzycznych wystąpiła w Warszawie i we Wrocławiu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z drugiego miasta, gdzie koncert odbył się 28 marca 2019 roku.

GZA we Wrocławiu wystąpił w klubie Akademia. Przyjechał do Polski w ramach trasy koncertowej Liquid Swords vs. Dark Matter European Tour. Mieliśmy okazję gościć geniusza gatunku. Scena jest miejscem stworzonym specjalnie dla niego. Mamy tu do czynienia z jednym z najlepszych tekściarzy na świecie, więc wrażenia z koncertu są niesamowite. Takich wydarzeń po prostu nie można omijać, trzeba być, przekonać się samemu, co oznacza prawdziwy geniusz na scenie.

 

Zdjęcia wykonała Beata Wencławek

 

Wu-Tang Clan

Powstał w latach dziewięćdziesiątych na Staten Island w Nowym Jorku. Zespół od początku zajmował się muzyką hip-hopową. Są uznawani za jeden z najbardziej wpływowych i najważniejszych zespołów, które grają ten rodzaj muzyki na świecie. Na początku w oryginalnym składzie znalazły się takie gwiazdy jak: RZA, GZA, Ol’ Dirty Bastard, Method Man, Raekwon, Ghostface Killah, Inspectah Deck, U-God i Masta Killa. Cappadonna współpracował z Wu-Tang Clanem przez wiele lat, ale oficjalnie ich członkiem stał się w 2007 roku. Zespół ma na koncie siedem studyjnych wydawnictw, które pokryły się złotem i platyną: Enter the Wu-Tang (36 Cham-bers) z 1993 roku, Wu-Tang Forever z 1997 roku, The W z 2000 roku, Iron Flag z 2001 roku, 8 Diagrams z 2007 roku, A Better Tomorrow z 2014 roku i Once Upon a Time in Shaolin z 2015 roku. Jednak najważniejszym albumem wszech czasów jest ich debiutancka płyta, która uzyskała potrójny status płyty platynowej.

GZA z Wu-Tang Clan

Zwany również Geniusem, co mówi samo za siebie. Artysta jest najstarszym członkiem Wu-Tang Clanu, ale i jednym z najlepszych MCs oraz najlepszych tekściarzy na świecie. Na koncie ma jedną z najważniejszych płyt hip-hopowych wszech czasów – Liquid Swords. Gościć mistrza w polskich progach to niebywała przyjemność!