GZA z Wu-Tang Clan w Polsce – zagra dwa koncerty

Wu-Tang Clan w Polsce
fot. facebook.com/events/208404746730865

W marcu 2019 roku do naszego kraju przyjedzie żywa legenda. Będzie to niesamowita okazja na posłuchanie jednego z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych muzyków hip-hopowych. Co ciekawe, GZA z Wu-Tang Clan w Polsce wystąpi aż dwa razy!

GZA z nowojorskiej grupy Wu-Tang Clan wykonującej hip-hop przyjedzie do Polski, aby zagrać dwa koncerty klubowe. Pierwszy z nich odbędzie się 27 marca w warszawskim klubie Proxima, natomiast drugi 28 marca we wrocławskim klubie Akademia. Bilety na obydwa wydarzenia wciąż są dostępne i można je kupić za pośrednictwem stron: goingapp.pl i biletomat.pl. Istnieje także opcja VIP, dzięki której można wejść do VIP room i na backstage; wcześniej wejść na koncert i próbę dźwięku; mieć miejsce z boku sceny podczas koncertu; zrobić zdjęcie z artystą oraz dostać poczęstunek. Bilety te dostępne są na stronie big-idea.eu.

 

Wu-Tang Clan to amerykańska grupa hip-hopowa ze Staten Island w Nowym Jorku. To jeden z najbardziej wpływowych i najważniejszych zespołów wykonujących ten rodzaj muzyki wszech czasów. W oryginalnym składzie w latach dziewięćdziesiątych znaleźli się: RZA, GZA, Ol’ Dirty Bastard, Method Man, Raekwon, Ghostface Killah, Inspectah Deck, U-God i Masta Killa. Przez wiele lat współpracował z nimi Cappadonna, by w 2007 oficjalnie stać się częścią składu. Wu-Tang Clan wydał cztery albumy studyjne, które pokryły się złotem i platyną. Ich płyty wiele razy pojawiały się na listach Billboardu. W 1997 roku Wu-Tang Forever wylądował na pierwszym miejscu, a w 1993 Enter The Wu-Tang (36 Chambers) na 41. Debiutancki krążek uważany jest za jedną z najlepszych hip-hopowych płyt w historii gatunku. Nic więc dziwnego, że uzyskał potrójny status płyty platynowej.

GZA z Wu-Tang Clan w Polsce

Genius, znany również jako GZA z Wu-Tang Clan, do naszego kraju przyjedzie w ramach trasy koncertowej Liquid Swords vs. Dark Matter European Tour. Na koncertach będziemy mogli podziwiać jednego z najlepszych tekściarzy na świecie (według The Source) oraz jednego z najlepszych MCs wszech czasów (według About.com). Pseudonim Genius mówi sam za siebie. Jest najstarszym członkiem Wu-Tang Clanu i mówi się o nim, że jest duchowym przywódcą składu. Wydał płytę Liquid Swords, która została uznana za jedną z najważniejszych płyt hip-hopowych naszych czasów. Niewątpliwą przyjemnością będzie goszczenie najważniejszej osobistości sceny hip-hopowej w Polsce – tego po prostu nie można przegapić!

 

10 najlepszych rapowych płyt 2018 roku

10 najlepszych rapowych płyt 2018 roku

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o